Kalkınma Bakanı Elvan ve Sağlık Bakanı Akdağ Mersin’deMersin Sondakika

Kalkınma Bakanı Elvan ve Sağlık Bakanı Akdağ Mersin’de

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Mersin’e geldi.İlimizdeki temaslarına Vali Özdemir Çakacak’ı ziyaret ederek başlayan Bakan Elvan ve Bakan Akdağ’a, Mersin Milletvekilleri Yılmaz Tezcan ve Hacı Özkan ile Adana Milletvekili Necdet Ünüvar da eşlik etti.
Bu haber 2017-01-30 20:29:12 eklenmiş

 


 

Bakan Akdağ: “Mersin Şehir Hastanesi Ayarında Avrupa’da Hastane Yoktur”

 

Şeref defterinin imzalanmasının ardından Valilik Makamında şehir hastaneleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Akdağ, önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla resmen hizmete girmesi planlanan Mersin Şehir Hastanesi’nde bir dizi incelemelerde bulunmak üzere ilimizde bulunduğunu kaydetti. Modern binalarda yüksek teknolojik cihazlarla hizmet verecek olan Şehir Hastanelerinin ülkemizde sağlıkta dönüşümün en büyük göstergesi olduğunu söyleyen Bakan Akdağ, Avrupa’da Mersin Şehir Hastanesi ayarında hastane bulunmadığını da sözlerine ekledi.

 

Bakan Akdağ konuşmasının devamında; önümüzdeki süreçte bir dizi şehir hastanesinin daha hizmete gireceğini dile getirerek, “15 Temmuzda Vatanına, Bayrağına ve Demokrasisine bağlılığını bir kez daha gösteren Milletimize ne kadar hizmet etsek azdır. Güçlü bir Türkiye ve istikrar için hizmet vermeye hız kesmeden devam edeceğiz. Başta Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ve Valimiz Sayın Özdemir Çakacak olmak üzere Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza ve Mersin Şehir Hastanesi’nin bugüne gelmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Konuşmasının sonunda Hastane binalarının sadece duvarlardan ve cihazlardan oluşmadığına dikkat çeken Sağlık Bakanı Akdağ, bir hastanenin hizmete girmesi için ameliyathanesinden yoğun bakım ünitesine kadar tüm bölümlerdeki fiziki şartların çok dikkatli bir şekilde kontrol edilerek bir dizi testlerden geçirilmesi gerektiğin vurgulayarak, Mersin Şehir Hastanesinin üç yıl gibi kısa bir sürede hizmete giriyor olmasının ancak sağlıkta reform konusunda büyük bir başarı yakalayan Türkiye Cumhuriyeti gibi ülkeler tarafından gerçekleştirilebileceğini vurguladı.

 

Bakan Elvan: “Şehir Hastanesi Mersin’in Gelişmesine ve Kalkınmasına Önemli Katkılar Sağlayacaktır”

 

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ise dünyanın en modern hastanelerinden biri olan Mersin Şehir Hastanesi’nin 3 yıl içerisinde hizmete girecek olmasının büyük başarı olduğuna değinerek; “Sağlık Bakanımız Sayın Prof. Dr. Recep Akdağ ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Sadece Mersin halkına değil, bölge insanına da hizmet verecek olan Mersin Şehir Hastanesi ilimizin daha da gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

 

Konuşmasında Mersin’in fiziki altyapısı ile ilgili bazı eksikliklere de değinen Bakan Elvan, bu eksikliklerin giderilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini, bu çerçevede sadece 2016 yılı içerisinde karayolu yatırımlarına 500 milyon TL harcandığını, elektromekanik ve sinyalizasyon çalışmaları devam eden 7 tünelin bu yıl içerisinde hizmete gireceğini bildirdi. Bakan Lütfi Elvan, yatırım programına alınan ve sözleşmesi yapılan Çukurova Bölgesel Havalimanı ile ilgili olarak da eski projenin revizyondan geçirilerek güncellendiğini, üst yapı ihalesi önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan ve yılda 30 milyon yolcuya hitap edecek olan Havalimanının Mersin ve çevresindeki diğer iller için de büyük önem taşıdığını vurguladı. Devamında turizm bölgeleri ile ilgili çalışmaların Bakanlık nezdinde sürdürüldüğünü söyleyen Bakan Elvan, şehir hastanesi, bölgesel havalimanı, turizm merkezleri gibi önemli yatırımların, Türkiye’de çok önemli bir konumda bulunan Mersin’in daha da güçlenmesine ve refah seviyesinin artmasına büyük katkı sağlayacağını da sözlerine ekledi.

 

Bakan Elvan: “Dünyada Güçlü Liderliğin Ön Plana Çıktığı Bu Dönemde Ülkemizin de Güçlü Liderlere İhtiyacı Var”

 

Konuşmasında Türkiye’nin kimin dost kimin düşman olduğunu anladığı çok kritik bir süreçten geçtiğini de dile getiren Bakan Elvan, ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğe ihtiyacı olduğunu, bu süreçten

güçlenerek çıkmamız gerektiğinin altını çizdi. Bakan Lütfi Elvan: “Milletimiz 15 Temmuzda ortaya koyduğu birlik, beraberlik ve kardeşliği bu süreçte de devam ettirmeli, istiklal ve istikbalimiz için çocuklarımızı ve torunlarımızı daha iyi şartlarda yaşatmak için önümüzdeki referandum sürecini çok sağlıklı bir şekilde geçirmeliyiz. Dünyada güçlü liderliğin ön plana çıktığı bu dönemde ülkemizin de güçlü liderlere ihtiyacı var. Anayasada yapılacak olan değişikliklerle ülkemiz gücüne güç katacak, çok daha ileri noktalara taşınacaktır. Bu nedenle Mersinli hemşerilerim başta olmak üzere millet olarak bu sürece destek vermeliyiz” şeklinde konuştu.

 

Konuşmasına 2017 yatırım programına alınan projelerle ilgili bilgi vererek devam eden Kalkınma Bakanı Elvan, Akdeniz, Yenişehir, Tarsus ve Aydıncık Hükümet Konağı yapımına bu yıl içerisinde başlanacağını belirtti. Bakan Elvan, MEÜ bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi kurulması, meslek yüksekokullarında ihtiyaç duyulan dersliklerin yapımı ve Tarsus’a kazandırılması planlanan üniversite, Anamur İskelesi, Erdemli Ayrancı Yolu, Çeşmeli Taşucu Otoyolu, Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi gibi yatırımlarla ilgili çalışmaların ise devam ettiğini kaydetti.

 

Bakan Elvan “Ne Yapacaksak Hep Birlikte ve Dayanışma İçerisinde Yapacağız”

 

Bakan Lütfi Elvan konuşmasının sonunda kamunun ihtiyaç duyduğu tüm altyapı yatırımlarının hayata geçirilmeye devam edildiğini ifade ederek; “Valimiz Sayın Özdemir Çakacak, Belediye Başkanımız, Rektörümüz ve diğer kurum amirlerimiz ve vatandaşlarımızla birlikte el ele hareket ederek Mersin’i kalkındıracak, çok daha ilerilere taşıyacağız. Ne yapacaksak birlikte ve dayanışma içerisinde yapacağız. Kentin sahip olduğu inanılmaz potansiyeli hep birlikte kinetiğe dönüştürecek, Mersin’i çok önemli noktalara getireceğiz” dedi.

 

Karşılıklı görüşmelerle bir süre daha devam eden ziyaret, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın Mersin Şehir Hastanesi’nde inceleme yapmak üzere Valilik Makamından ayrılmaları ile sona erdi.


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -

Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat