Teknopark'tan Bir İlk Daha: Yeşil Medikal Kuluçka Merkezi Açılıyor
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

Teknopark'tan Bir İlk Daha: Yeşil Medikal Kuluçka Merkezi Açılıyor

Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOPARK) ilklerine bir ilk daha ekleyerek medikal alanda faaliyet gösteren firmaların kümeleneceği Yeşil Medikal Kuluçka Merkezi’nin hayata geçmesini sağlayan adımı attı.
Bu haber 2017-06-09 11:26:07 eklenmiş

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan incelemeler sonucunda, Mersin TEKNOPARK’a 6 Haziran Salı günü Yeşil Medikal Kuluçka Merkezi inşaat ruhsatı yazıldı.

Yeşil Medikal Kuluçka Merkezi, AR-GE ile medikal/sağlık sektöründe ülkemizin dışa bağımlığının azaltılmasını ve milli gücümüzün ortaya çıkarılması hedefliyor.

 

Çevre, Şehircilik İl Müdürlüğü’nün fenni mesulü olduğu Medikal Kuluçka Merkezi ayrıca Mersin’de ilk olma özelliği taşıyan, dünyada tanınırlığı ve kabul edilebilirliği en yüksek yeşil bina sertifikası olan “LEED” sertifikasını almayı amaçlıyor.

 

Bu sertifika ile Yeşil Medikal Kuluçka Merkezi binasının; kentsel yaşam alanlarına değer kattığı, yapım aşamasında doğal çevre tahribatının en aza indirildiği, klasik binalara kıyasla enerji tasarrufu sağlanacağı, iç mekân kalitesine önem verilerek kullanıcılara konfor sağlayacağı, doğal ışık kaynaklarından mümkün olduğunca yararlanılacağı, geri dönüştürülebilir atıkların mümkün olduğunca kullanacağı ve çevre dostu olacağı belgelenmiş olacak.

 

İmza sürecinin tamamlanarak ruhsatın alınmasının ardından yapım ihalesine ilişkin ilan gazetede yayınlanarak açık ihale usulüne uygun olarak yapılacak. İhaleye katılmak isteyenler, TEKNOPARK Yönetim Ofisi'nden ihale dosyasını temin edebilecekler.


ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -

Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat