Mezitli Belediyesi Sahilleri Yaza Hazırlanıyor
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

Mezitli Belediyesi Sahilleri Yaza Hazırlanıyor

Vatandaşların sıcak yaz günlerinde güvenli bir şekilde denize girebilmesi için tüm önlemleri alan Mezitli Belediyesi ekipleri denizin içersine güvenlik şeridi çekti.
Bu haber 2017-06-14 11:40:24 eklenmiş

Mezitli Belediyesi sıcak yaz günlerinin başladığı şu günlerde vatandaşın güvenli bir şekilde denize girebilmesi için gerekli tüm tedbirleri alıyor. Sahillere seyyar tuvalet, duş, gölgelik ve şezlong gibi ekipmanları yerleştiren Mezitli Belediyesi ekipleri, son olarak denizin içerisinde tehlikeli bulunan bölgelere güvenlik şeridi çekti.

Uzman personel eşliğinde çekilen güvenlik şeritlerinin yanı sıra belirli noktalarda uyarı levhaları da konuldu. Özellikle vatandaşların yoğun olarak denize girdiği noktalarda gerekli zabıta ekiplerinin bisiklet, ATV aracı ve yaya olarak bulanacağı sahillerde belirli dönemlerde sesli ve görüntülü uyarılarda yapılacak.

 

VATANDAŞIMIZIN GÜVENLİ BİÇİMDE DENİZE GİREBİLMESİ İÇİN

 Vatandaşların güvenli bir şekilde denize girebilmesi için gerekli tedbirleri aldıklarını söyleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Her yıl olduğu gibi deniz sezonunun başlamasıyla birlikte Mersin merkezde denize girilebilecek en yakın yer olan Mezitli sahillerimizde temizlik ve güvenlik açısından her türlü tedbiri alıyoruz. Havaların daha serin olduğu dönemlerde tüm sahillerimizde taş toplama ve temizlik işlemlerini gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın denize girmeye başlamasıyla birlikte duş, tuvalet ve güvenlik açısından da gerekli tedbirleri almış bulunuyoruz. Denize girmenin tehlikeli olduğu noktalarda levhalar dikerek vatandaşlarımızı uyarmaya çalışıyoruz. Son olarak ta denizin içersine güvenlik şeridi çekerek insanlarımızı tehlikeden uzak tutmaya çalışıyoruz” şeklinde bilgi verdi.

Sahillerin temizlik ve güvenliği için tüm çalışmaları yapmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Tarhan, “Sahile yerleştirdikleri uyarıcı tabelaları İngilizce, Arapça ve Türkçe olarak 3 farklı dilde hazırladık. Sahillerimizde vatandaşlarımızın güven içerisinde denize girmelerini istiyoruz.Vatandaşlarımızın hiçbir acı olay yaşamadan deniz sezonunu geçirmelerini temenni ediyoruz.” dedi.

 


ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -

Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat