Okul Bahçesindeki Atatürk Büstü Akdeniz Belediyesi Tarafından Yenilendi
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

Okul Bahçesindeki Atatürk Büstü Akdeniz Belediyesi Tarafından Yenilendi

Akdeniz Belediyesi, Çilek mahallesi Güney ilkokulu bahçesinde bulunan Atatürk büstünü yeniledi. Okul yönetimi, Atatürk büstünün yenilenmesini sağlayan Akdeniz Belediyesi'ne teşekkür etti.
Bu haber 2017-06-14 18:02:48 eklenmiş

Akdeniz Belediyesi ilçe sınırlarında bulunan ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarının talepleri doğrultusunda okul bahçelerinin bakım-onarım ve düzenleme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kendi sınırları içerisindeki eğitim-öğretim kurumlarına her konuda destek veren Akdeniz Belediyesi, çalışmalarına hız kazandırdı. Okullardan gelen talepler doğrultusunda bir program hazırlayan ekipler, okul bahçelerine yönelik eksikliklerin giderilmesi konusunda yoğun mesai harcıyor. Ekipler son olarak, Çilek mahallesi Güney ilkokulu bahçesinin çevresinde başlattığı düzenleme çalışmalarının ardından okul bahçesinde bulunan Atatürk büstünü de yenilemeyi ihmal etmedi.

 

'İsteğimizi geri çevirmediler'

 

Belediyeye talep ettikleri isteklerin imkanlar ölçüsünde karşılandığını İfade eden okul müdürü Haydar Karli, “Öğrencilerimiz Atatürk büstünün düzenlenmesini ve okul bahçemizin yeni bir görünüme kavuşmasını çok istiyordu. Bu anlamda okulumuz bahçesinde bulunan eksiklerin giderilmesi ve en önemlisi olan Atatürk büstünün yenilenmesi için Belediye yetkililerine ilettik. Onlar ise bizlerin bu isteğini geri çevirmeyerek okulumuzda düzenleme çalışması başlattı.Bu anlamda belediye yetkililerine teşekkür ederim dedi.

 

'Eğitime yapılan harcama, yarınların temelini sağlamlaştırır'

 

İlçede bulunan eğitim kurumlarıyla yakın temas halinde olduklarını dile getiren Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, okulların gerek sosyal donatıları ve gerekse bakım-onarım, yenileme gibi ihtiyaçlarını göz ardı etmediklerini vurguladı. Eğitime yapılan harcamaların, ülke geleceğinin ve yarınların temelini sağlamlaştırdığının altını çizen Başkan Aktaş, “ İlçemizde bulunan okulların şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu anlamda okullarımıza yönelik yenileme çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Son olarak Çilek Mahallesi'nde bulunan Güney İlkokulu bahçesinde Atatürk büstünü yeniden yeniledik. Bu bağlamda Akdeniz Belediyesi olarak sorumluluk alanımızda bulunan okulların her türlü gereksiniminde imkanlar ölçüsünde yanlarında olacağız” dedi.


ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -

Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat