MERSİN'DE SINIFLAR İYİLİKTE YARIŞMAYA DEVAM EDİYOR

2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ve İHH arasında yapılan protokol ile başlayan bir değerler ve sosyal sorumluluk hareketi olan Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var İyilikte Yarışan Sınıflar projesi uygulanmaya devam ediyor.
Bu haber 2018-11-30 19:42:04 eklenmiş

Projenin Mersin tanıtımı gerçekleştirilen iki ayrı programla yapıldı.Tanıtım Programları Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi salonunda yapıldı. Toplantıya İHH İnsani Yardım Vakfı İyilikte Yarışan Sınıflar Sorumlusu Genel Başkan Yardımcısı Reşad BAŞER, İyilikte Yarışan Sınıflar projesi il sorumlusu Mersin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz, İHH Mersin İl Başkanı Mesut Kayacı, Eğitim Bir Sen İl Başkanı Abdulla Çelik, Şube Müdürleri, ve Tarsus, Akdeniz, Mezitli, Toroslar, Yenişehir ilçelerinde görev yapan bütün okul müdürleri katıldı.

Bağış: “İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi Değerlerimizi Yaşatarak Öğretiyor”

İyilikte Yarışan sınıflar projesiyle Çocuklarımızın kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma ve empati duygularının pekiştirilmesinin hedeflendiğini belirten İyilikte Yarışan Sınıflar projesi il sorumlusu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, projenin ayrıca okullarımızda gerçekleştirilen değerler eğitimi ve sosyal sorumluluk çalışmalarında farkındalık sağladığını, öğrencilerimizin değerlerimizi yaşayarak öğrenmesini sağladığını kaydetti.

Bir iyilik ve paylaşma hareketi olan projenin okul yöneticileri tarafından sahiplenilmesi ve okullarda en iyi şekilde anlatılması gerektiğini dile getiren Bağış, Mersin’in her konuda olduğu gibi bu alanda da öncü olacağına inandığını söyledi.

En Büyük Duyarlılık ve Katkı Milli Eğitim Camiasından

135 ülke ve bölgede 800 bin yetime yardım ettiklerini, Türkiye’de ve 54 ülkede  90 bini aşkın yetim çocuğun her ay düzenli bakımının yapılmasına aracılık ettiklerini, 12 Ülkede 36 yetimhanede 2100’üaşkın yetime sahip çıktıklarını söyleyen Mersin İnsani Yardım Vakfı Başkanı Mesut Kayacı Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var çalışmasıyla yetim çalışmaları konusunda en büyük duyarlılığı ve katkıyı Milli Eğitim camiasından gördüklerini söyleyerek öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Medeniyet Değerlerimiz Bu Projeyle Hayat Bulmakta

Projeye destek vermeye devam ettiklerini belirten Eğitim Bir Sen İl Başkanı Abdulla Çelik, insanlığın özellikle çocukların yeryüzünü saran çığlıklarını duyan kalplerin ancak iyilikle yatışabileceğini ifade etti.

İyilikte istikrar için Anamur’dan Çamlıyayla’ya 13 ilçemizde insanlığa karşı sorumluluğumuzun bir gereği olarak gördükleri ve medeniyet değerlerimizin pratiğe dönüşmesine katkı sağlayacağına inandıkları bu anlamlı çalışmayı okul okul, sınıf sınıf daha ileri taşımak için gayret göstereceklerini belirten Çelik, kendileri için bir yetimi kardeş edinmenin, üye sayılarını arttırmaktan daha anlamlı ve önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Başer: “Projeye Katılan Öğrenciler Dünyayı İyilikleriyle Değiştirecek”

İyilikte Yarışan Sınıflar projesiyle Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık, kaza gibi sebeplerle anne/babasını kaybetmiş olan çocuklarımızın eğitim, sağlık, gıda, giyecek ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılayıp hayata tutundurduklarını söyleyen İnsani Yardım Vakfı İHH İyilikte Yarışan Sınıflar Sorumlusu Genel Başkan Yardımcısı Reşad BAŞER, yeryüzünün dört tarafında bir el bekleyen yetimlere proje aracılığıyla uzanan eller sayesinde bütün dünyayı kuşatan kardeşlik köprüleri kurulduğunu anlattı.

Her an savaşların ve kötülüklerin yaşandığı dünyamızı iyiliklerin değiştirebileceğini söyleyen Başer, görseller eşliğinde İyilikte Yarışan Sınıflar Tanıtımını gerçekleştirerek projenin başlama, uygulanma ve devam ettirilme süreçleriyle ilgili detayları da okul yöneticileriyle paylaştı.

 Mektup Kısa Filmi İzleyenleri Etkiledi

Konuşmaların ardından proje tanıtım filmi ve spotları ile Bir Anadolu okulumuzun bir sınıfının öğrencilerinin İyilikte Yarışan sınıflar projesi kapsamında destekledikleri dünyanın öbür tarafında yaşayan bir yetimle kurmuş oldukları gönül köprüsünü anlatan ve projeye farkındalık kazandırmak için çekilen Mektup kısa filmi izletildi.

Yetim Destekleyen Okullara Yetim Dostu Okul Belgesi Verildi

Proje kapsamında Yetim kardeş edinen okullarımıza Yetim Dostu Okul Teşekkür Belgesi verilmesiyle program sona erdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Günü
Bir Darbe Olayıdır
Feto Terör Örgütü Yapmıştır
Cumhurbaşkanı Erdoğan Başarısı
Milletin Devlete,Vatana,Bayrağa Sahip Çıkması
Hiçbiri
Haber Onda Gazetesi Mersin Yerel haberler
Copyright © 2015 - 2016 Haberonda.Net. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
gundem
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat