VALİ SU, ALADAĞ MAHALLESİNDE YAPILAN HALISAHA PROJESİNİ YERİNDE İNCELEDİ

ankara escort
Mersin Sondakika

VALİ SU, ALADAĞ MAHALLESİNDE YAPILAN HALISAHA PROJESİNİ YERİNDE İNCELEDİ

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Gençlik Spor İl Müdür Vekili Osman Yıldızbakan ile birlikte Sosyal Destek Programı (SODES) ’Toroslar’da Spor, Kültür ve Sanat’ Güdümlü SODES Projesi kapsamında yapılan halı sahalarda incelemelerde bulunarak çocuklara spor malzemesi dağıttı.
Bu haber 2018-11-29 19:57:47 eklenmiş

Mersin Valiliği himayesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ’Toroslar’da Spor, Kültür ve Sanat’ Güdümlü Sosyal Destek Programı (SODES) Projesi kapsamında Toroslar, Mezitli, Erdemli, Gülnar, Silifke, Tarsus ve Çamlıyayla İlçelerinin kırsal kesimdeki mahallelerine sürekli İkamet eden vatandaşların yanında yaz aylarında nüfusun 10 katına çıktığı bilinen Toros dağları eteklerinde kurulmuş, yeterli sosyal tesisin bulunmadığı yaylalık alanlara, festival, kutlama, spor müsabakaları, düğün, tören, taziye gibi amaçlarda kullanılabilmesi için yapımı tamamlanarak hizmete sunulan 15 Halı Sahada verilen sportif eğitimleri Mersin Valisi Ali İhsan Su, Gençlik Spor İl Müdür Vekili Osman Yıldızbakan ile birlikte yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek çocuklara spor malzemesi dağıttı. 


Merkez Toroslar Gözne, Ayvagediği ve Aladağ mahallerinde hizmete açılan ve yapımı devam eden  halı sahalarda incelemelerde bulunan Vali Ali İhsan Su, Programı takip eden gazetecilere yaptığı açıklamada, Mersin’de 65. Dönem Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın destekleriyle çok önemli hizmetlerin yapıldığını ifade ederek, bu proje ile Toroslar’da 15 mahallede semt sahalarının yapıldığını, bunun yanında okulların onarılarak çocukların kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerde bulunmalarına imkan sağlayacak alanların da oluşturulduğunu söyleyen Vali Ali İhsan Su, Proje kapsamında 2018 yılı içerisinde 18 halı sahayı tamamlayıp hizmete sunduk. Önümüzdeki hafta içerisinde Konuşmasının devamında Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı ve Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan sözleşme kapsamında yapılması planlanan 15 halı saha ve 2 Sentetik çim yüzeyli Futbol sahasının ihalesini daha gerçekleştireceğini belirten Vali Su, bu projeler sayesinde çocuklar ve vatandaşlarımızın sporla daha çok buluşacağını dile getirerek; “Çocukları sporla buluşturmak bizim görevlerimiz arasında. Bu sahalarda çocuklarımız hem kendilerini hem de arkadaşlık ilişkilerini daha da geliştirmiş olacak.” dedi.


Gözne Ortaokulu içerisinde SODES kapsamında desteklenen “Oku, Öğren, Eğlen” projesi kapsamında yapılan kütüphanede de incelemelerde bulunan Vali Ali İhsan Su, burada yaptığı açıklamada, SODES kapsamında ilimizde 52 projenin uygulamaya konulduğunu, bu çerçevede çok ciddi çalışmaların yürütüldüğünü ve yürütülmeye de devam edeceğini kaydetti. Vali Su sözlerini, tüm bu projelerin ilimize kazandırılmasındaki katkılarından ötürü 65. Dönem Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerini ifade ederek noktaladı.ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -

Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat