GIDA SORUMLULUK PROJESİ

“GIDADA HALKIN KENDİ KENDİNİ DENETLEMESİ" SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ hakkında açıklamada bulunuldu.
Bu haber 2019-12-27 10:15:55 eklenmiş

FAHRİ GIDA MÜFETTİŞLERİ KADIN KOLLARI
GENEL MERKEZ TEŞKİLAT BAŞKANI
Güler ÖZGAN açıklamasında;"Fahri Gıda Müfettişlerimiz, toplumumuzun yaşamını sürdürmesi, birçok yönden gelişmesi ve onu oluşturan bireylerin sağlıklı olmasını gözeten, ulusal çapta yürütülen bir farkındalık projesinin temel yapı taşlarıdır."dedi

 

FAHRİ GIDA MÜFETTİŞLERİ SOSYAL SORUMLULUK bilinci taşıyan, gündelik yaşamı içinde ev veya iş yeri için yaptığı alışverişlerde, eğlence için gittiği, AVM, Market, Cafe, Restaurant ve benzeri gıda üreten, paketleyen, satan, stoklayan, lojistiğini veya toptan satışını yapan, kısacası TARLADAN – SOFRAYA tüm gıda zincirini kapsamına alarak,

İşletmelerin GIDA SUNUMUNDA; toplumun sağlıklı beslenme gereksinimlerini yeterli nicelik ve nitelikte sağlayıp sağlamadıkları konusunda, sessizce gözlemler yapar ve bu gözlemleri FAHRİ GIDA MÜFETTİŞLERİ GENEL SEKRETERLİĞİNE bir rapor haline getirirler.

FAHRİ GIDA MÜFETTİŞLERİNİN AMACI; tarım, gıda, hayvancılık sektörüne ilişkin; bu sektörlerin çıktısı olan gıda maddelerinin üretimi, paketlenmesi, satışı, lojistiği, stoğu ve hijyeni konusunda, tarladan sofrasına ulaşana kadar olan zincirde HALKIN (TÜKETİCİNİN) KENDİ DENETİMİNİ KENDİSİNİN GERÇEKLEŞTİRMESİNİN daha KOLAY, daha ETKİN ve daha UCUZ olacağı düşüncesini paylaşan ve bu bilinçle FAHRİ olarak KAMU YARARINA, ilgili KAMU KURUM ve KURULUŞLARINA GÖNÜLLÜ destek veren bireyler olmaktır.

GIDA TERÖRÜNÜN önüne geçmenin yolu TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI’nın denetimlerinin artırmasının yanında öncelikle vatandaşların bilinçli ve dikkatli birer tüketici olmaları, gıda maddelerini alırken sorgulayıcı olmalarına bağlıdır. Fahri Gıda Müfettişlerimiz bu vizyonla faaliyetlerine devam ederken çevresinde de FARKINDALIK ÜRETMEYE çalışmaktadırlar.

FAHRİ GIDA MÜFETTİŞLERİ PROJESİ ile halk sağlığının iyileştirilmesine yönelik faaliyetlerin etkinleştirilmesini ve geliştirilmesini sağlamak üzere; ülkemiz ve toplumumuzda kendisi, çocuğu ailesi hatta toplum sağlığına duyarlı, GIDA TÖRÖRÜNE karşı mücadeleci kişileri “FAHRİ GIDA MÜFETTİŞİ” olarak projeye dâhil ederek onlara sağlıklı gıda, gıda güvenliği, güvenilir gıda hakkında EĞİTİM olanağı sağlamayı ve FARKINDALIK kazandırmayı AMAÇLAMAKTADIR.

GIDA TERÖRÜ ile mücadele ancak tüketicilerimizin daha bilinçli, dikkatli ve sorgulayıcı birer tüketici olmaları halinde mümkündür. Bu bağlamda TARIMKON, üretici ve tüketicilerimizde farkındalık oluşturmak üzere Fahri Gıda Müfettişliği projesini hazırlayarak kamu yararına hizmet etmeye çalışmaktadır.

Gıda terörüne karşı bu mücadelede,

«Toplumumuzun sosyal, kültürel ve ekonomik yönden gelişebilmesi, toplumumuzu oluşturan bireylerin her yönden sağlıklı olmasına bağlıdır» vizyonunu benimseyen,

Kendim, çocuklarım ve tüm ailem için bu sosyal sorumluğun bilinci içindeyim ve farkındalık üretmek istiyorum diyen her duyarlı vatandaşımız bir FAHRİ GIDA MÜFETTİŞİ olabilir.

NİHAİ OLARAK: Gıda terörü ile mücadelede başarılı olmanın TEK YOLUNUN tüketicilerin (toplumumuzun) daha eğitimli, bilinçli, dikkatli ve sorgulayıcı olmalarına bağlı olduğu düşünüyor, halkımızda gıda terörüne karşı ANNELİK İÇGÜDÜSÜ ile daha hassas olacağı düşüncesi ile PROJEMİZE KADINLARIMIZDAN destek arıyoruz.

Bu bağlamda toplumumuzun farkındalığını artırarak, güvenilir gıda, gıda güvenliği, gıda hijyeni konularında kısaca; “GIDA TERÖRÜ İLE TOPYEKÜN MÜCADELE” etmek için yürütülen FAHRİ GIDA MÜFETTİŞLERİ projesine, KADINLARIMIZIN desteğini beklediğimizi, çocuklarımız hasta olması diyen, onlara sağlıklı bir gelecek sunmaya katkı sağlayacak her gönüllü kadınımızla birlikte mücadele etmekten onur duyacağız.

Bu amaç ve gayelerle çıktığımız bu yoldaki çabalarımızı kamuoyunun takdirlerine saygılarımızla arz ediyoruz.Destek ve öneriler katkınızı bekliyoruz diyerek sözlerini noktaladı.

FAHRİ GIDA MÜFETTİŞLERİ KADIN KOLLARI GENEL MERKEZ TEŞKİLAT BAŞKANI
GÜLER ÖZGAN

ETİKETLER : gıda gıda müfettişleri güler özgan tarımkon mersin haberonda
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Günü
Bir Darbe Olayıdır
Feto Terör Örgütü Yapmıştır
Cumhurbaşkanı Erdoğan Başarısı
Milletin Devlete,Vatana,Bayrağa Sahip Çıkması
Hiçbiri
Haber Onda Gazetesi Mersin Yerel haberler
Copyright © 2015 - 2016 Haberonda.Net. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
gundem
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat