MEŞTİDER BAŞKANI SİNAN KOÇ,

ankara escort
Mersin Sondakika

MEŞTİDER BAŞKANI SİNAN KOÇ,

“KİRALARIN ERTELENMESİNİ DEĞİL, ALINMAMASINI TALEP EDİYORUZ”BAŞKAN KOÇ: SKANDAL BİR KARARA İMZA ATMAYIN!
Bu haber 2020-05-12 16:32:00 eklenmiş

Olağanüstü toplanacak olan Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından, mülkiyeti belediyeye ait işyerlerinin kiraları konusunda alınacak karar merak konusu oldu. Konunun esnaf açısından oldukça hassas olduğunu söyleyen MEŞTİDER Başkanı Koç meclis üyelerine seslendi. Koç, “Esnaf olarak büyük zarar yaşadık. Biz başta otogar esnafı olmak üzere kiraların ertelenmesini değil, alınmamasını talep ediyoruz” dedi. 

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin önümüzdeki günlerde Olağanüstü toplanması bekleniyor. Toplanacak olan meclisin gündem konuları arasında mülkiyeti Büyükşehir’e ait işyerlerinin kirası da yer alıyor. Kiralar konusunda ertelemeye gidilmesinin skandal bir karar olacağını söyleyen Mersin Şehirlerarası Terminal İşletmecileri Derneği (MEŞTİDER) Başkanı Sinan Koç, meclis üyelerine çağrıda bulundu.

Başkan Koç, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Olağanüstü toplanılacak olan Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, koronavirüs salgını süresince kendi mülkiyetinde bulunan iş yerleri hakkında kiraların ertelenmesi kararının alınacağı yönünde hakim duyumlar alıyoruz. Bu skandal bir karar olur. Esnaflarımız adına kira alınmamasını talep ediyoruz. Ayrıca İçişleri Bakanlığı kararı ile faaliyetlerimiz durdurulmuş olup hala bu yöndeki karar devam etmektedir. Bilim insanları önümüzdeki yıla kadar pandeminin sürebileceğini açıklamaktadır. Dolayısıyla Büyükşehir Belediye Meclisinin esnaftan yana bir karar vermesi gerektiği çağrısını yapıyoruz. Esnafı görmezden gelmeyin! Öte yandan dün itibariyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi esnaflar için önemli bir karara imza attı. Salgın boyunca iş yapamayan esnaftan kira ve otogar çıkış ücretlerinin alınmayacağı kararı verildi. Benzer kararın Mersin’de de alınması, bir nebze de olsa esnafın borç yükünü hafifletecek güzel bir nefes olacaktır.”


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -

Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat