CENNET ANNELERİ,TOROSLARIN ASIRLIK ANALARIMersin Sondakika

CENNET ANNELERİ,TOROSLARIN ASIRLIK ANALARI


Bu haber 2020-05-12 17:44:25 eklenmiş

Anneler Günü vesilesi ile Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet ŞAHİN ve Toroslar Vefa Destek Grubu üyeleri, İlçemizde ikamet eden 100 yaş ve üzeri asırlık annelerimizi ziyaret ettiler.

           Ziyaretlerde 100 yaş ve üzeri asırlık annelerimize Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın selamları iletilerek, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU tarafından oluşturulan “Cennet Anneleri” isimli Hatıra Ormanı Sertifikaları ile özel hazırlanmış hediyeler takdim edildi.

 Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye dikkat edilen ziyaretlerde 100 yaş ve üzeri asırlık annelerimizin sorunları ve istekleri alındı.

 İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU’nun kendi kaleme aldığı hatıra ormanı sertifikalarında; “Dünyamız bugün büyük bir salgın hastalıkla mücadele ediyor. Siz değerli annelerimiz belki de ilk kez alıştığınız ve hak ettiğiniz kalabalık ziyaretlerden uzaksınız. Bilmenizi isteriz ki bir asırlık tecrübeniz ve bilgeliğinizin ışığında bizlerin en değerli varlığı, siz annelerimizsiniz. 'Cennet annelerin ayakları altındadır.' Bu belge, devletimizin siz annelerimize minnetinin karşılığı olarak Sakarya ilinde Cennet Anneleri ormanında adınıza dikilen ağacın hatırasıdır. Ellerinizden sevgi ve muhabbetle öpüyorum." ifadesi yer aldı.


ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -

Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat