10 Temmuz Dünya Hukuk günü

ankara escort
Mersin Sondakika

10 Temmuz Dünya Hukuk günü


Bu haber 2020-07-10 14:41:05 eklenmiş

Her yıl 10 Temmuz'da kutlanan Dünya Hukuk günü bu yılda yine aynı tarihte tüm dünyada aynı temennilerle kutlanmaya devam ediyor. Bir çok kişinin pek de fazla bilgiye sahip olmadığı bu özel günün kutlanmasında ki asıl amaç ise tüm dünya üzerine eşit ve özgürce yaşamaya dayanıyor. Peki Dünya Hukuk günü tarihi nedir? Dünya hukuk günü nedir? İşte merak ettiğiniz her şey haberimizde...

 

Dünya Hukuk Günü'ne ait zaman zaman bazı Barolarca kutlama mesajlarına rastlansa da ayrıntılı bir kaynağa erişmek maalesef mümkün değil. 

Farklı kaynaklardan edinilen bilgilere göre Bakanlar Kurulu kararıyla 10 Temmuz günü Dünya Hukuk Günü olarak ilan edilmiştir.

 

 

Hukuk günü ilk olarak 1967'de kutlanmış ve toplumu, devleti ilgilendiren hukuk, yasama, yürütme yargı iş birliği ile yürütülmek istenmiştir. 

0-07-1967-resmi-gazete.png

1967 yılının 10 Temmuz günü Süleyman DEMİREL’in başbakanlığı ve Cevdet SUNAY’ın cumhurbaşkanlığı sırasında o zamanın Bakanlar Kurulu tarafından alınan bir kararla, 10.Temmuz ülkemizde Dünya Hukuk Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. 


ETİKETLER :
Diğer GÜNDEM haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -

Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat