PEKER,'Birlik ve beraberlikle daha güçlü yarınlar için DARBE bertaraf edilmiştir'Mersin Sondakika

PEKER,'Birlik ve beraberlikle daha güçlü yarınlar için DARBE bertaraf edilmiştir'


Bu haber 2020-07-15 10:56:10 eklenmiş

AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Kenan PEKER, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.           

Yayınladığı mesajda İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Peker;”  15 Temmuz 2016´da hain  terör örgütü Fetullahcı terör örgütü (FETÖ/PDY )tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devletini, demokrasiyi ve millî iradeyi hedef alan alçak darbe girişiminin milletimiz tarafından bertaraf edilmesinin dördüncü anma yıldönümündeyiz.'' Türkiye, kendi kaderi üzerinde söz sahibi olan, bölgesinde güçlü ve örnek teşkil eden lider bir ülkeSon yıllarda ülkemizin birbiri ardına gösterdiği takdire şayan başarılar, bir takım çevreleri rahatsız etti. Türkiye, kendi kaderi üzerinde söz sahibi olan, bölgesinde güçlü ve örnek teşkil eden lider bir ülke konumuna gelince, menfaatleri zedelenen gruplar kirli planlarını devreye soktular. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, güvenlik kuvvetlerimiz ile vatandaşlarımızın kahramanca mücadelesi neticesinde bu kanlı girişim engellendi. Ülkemizde kaos ortamı yaratıp bundan beslenmek isteyenler büyük sükûtu hayale uğradılar. '' dedi.

Bu millet; yeniden vatan müdafaası zaruret olduğunda kenetlenmeyi bilmiştir

.Bu kalkışmaya cüret edenlerin unuttuğu şey; milletimizin her şart ve zaruret dâhilinde istiklaline kastetmeye çalışanlara en ağır tokadı attığı idi. Acı tatlı günleri, sıkıntıları birlikte göğüslemiş, sevinçleri birlikte yaşamış, acıları birlikte paylaşmış bu millet; yeniden vatan müdafaası zaruret olduğunda kenetlenmeyi bilmiştir.'' şeklinde konuştu.'' vatan toprağına ve bayrağına kasteden mihraklar tarafından kalleşçe planlanan bu girişim de tıpkı daha öncekiler gibi halkımız tarafından kahramanca bir müdafaa ile püskürtülmüştür.Milletimizin aydınlık geleceğini yok etmek isteyen, vatan toprağına ve bayrağına kasteden mihraklar tarafından kalleşçe planlanan bu girişim de tıpkı daha öncekiler gibi halkımız tarafından kahramanca bir müdafaa ile püskürtülmüştür. Milletimizin bu cesareti ve iradesine sahip çıkma kararlılığı her türlü takdirin üzerindedir.'' diye konuştu. '' Yüce milletimiz,  bir kez daha bu toprakların asıl sahiplerinin kim olduğunu dosta düşmana gösterdi.Garbın afakını saran çelik zırhlı bir duvara,  iman dolu göğsü ile serhat gibi dikilen yüce milletimiz,  bir kez daha bu toprakların asıl sahiplerinin kim olduğunu dosta düşmana gösterdi. '' dedi. 

'' Halkımız, zerrece tereddüt etmeden tek yürek tek yumruk tüm dünyaya demokrasi dersi verdi

Hakka tapanların, hakkı olan İstiklal için halkımız, zerrece tereddüt etmeden tek yürek tek yumruk tüm dünyaya demokrasi dersi verdi. O gece milletimiz,  hem devletini, hem de demokrasisini korumayı bir görev addederek canı pahasına devletine, iradesine ve demokrasisine sahip çıktı.

Şairin dediği gibi: 

“Tasalanma yiğidim, zaman bizden yanadır. 

 Külümüzden yükselen duman bizden yanadır. 

 Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır.

Dünya düşman olsa da iman bizden yanadır.”

Dün Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da Türk milletinin kutsal değerleri için canlarını feda edenlerin torunları, 15 Temmuz’da aynı ruh ile dikildi düşmanın karşısına. Malazgirt ovasında Alparslan, Rumeli Surlarının önünde Fatih Sultan Mehmet, Conkbayırı’nda  Mustafa Kemal gibi Ömer Halisdemir de o gece  Anadolu’nun bin yıldır Türk toprağı olduğunu ve dahi bundan sonra da böyle kalacağını dosta düşmana duyurdu. Bu cendereden daha da güçlenerek çıkan aziz milletimiz oldu. '' şeklinde konuştu. 

'' Güçlü ve Müreffeh bir ülke 

Bugün milletçe demokrasi zaferini kutlarken, bu coğrafyada güçlü ve müreffeh bir ülke olarak varlığımızı sürdürebilmemizin yegâne şartının milli birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi korumak olduğunu unutmayacağız. 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde vatan için, bayrak için can veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, Ülkesi ve milleti için mücadele eden vatanın bütün fertlerini saygıyla selamlıyorum.

Birlik ve beraberlikle daha güçlü yarınlar temenni ediyorum.'' dedi.


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -

Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat