A.Afşın Yılmaz,Bulgaristan’da'Ebeveynlerin Siber Zorbalıkla Mücadele Eğitimi’projesine katılacak.
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

Mersin Sondakika

A.Afşın Yılmaz,Bulgaristan’da'Ebeveynlerin Siber Zorbalıkla Mücadele Eğitimi’projesine katılacak.

Toroslar Belediye Meclisi'nin Şubat Ayı toplantısında, Toroslar'ın sağlıklı ve planlı bir şekilde büyümesi amacıyla çalıştıklarını belirten Başkan Yılmaz; "Hemşehrilerimize fayda sağlaması ve gelişim potansiyeli yüksek olan ilçemizin daha da değerlenmesi amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Planlarımızı da buna göre hazırladık" dedi
Bu haber 2021-02-03 15:20:15 eklenmiş

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Toroslar'ın 1/1000 ölçekli İmar Planları ile ilçenin kalkınacağını, sektörel gelişmenin sağlanacağını ve bunun paralelinde de istihdamın artacağını söyledi.

 

 

 "Sosyal Sorumluluk Projelerine Önem Veriyoruz"

 

Sosyal sorumluluk projeleriyle vatandaşın takdirini kazan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 15-27 Şubat 2021 tarihleri arasında Bulgaristan’da gerçekleşecek olan 'Ebeveynlerin Siber Zorbalıkla Mücadele Eğitimi’ adlı proje çalışmalarına katılacak.

Across Atlantic Development (AAD) kuruluşu tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği Erasmus tarafından desteklenen proje kapsamında Başkan Yılmaz'a meclis üyeleri de eşlik edecek.

"Türkiye'den Katılan Tek Yerel Yönetimiz"

 

Başkan Yılmaz, Bulgaristan'a Türkiye'den katılan tek yerel yönetim olduklarına dikkat çekerek, siber zorbalık tehdidine karşı teknolojinin bilinçli kullanımının yaygınlaştırılmasını hedeflediklerini söyledi.

Çocukların ve gençlerin kişisel gelişimlerine önem verdiklerini belirten Başkan Yılmaz; "Salgın sürecinde çocuklarımız ne yazık ki sanal ortamda daha fazla vakit geçirmeye başladı. Alanında uzman kişilerin yaptığı araştırmalara göre siber zorbalık riski de arttı. Biz bu konunun öneminin farkındayız. Ve yapılacak çalışmalara her zaman destek vermeye hazırız. Bu vesileyle Toroslar Belediyesi olarak Bulgaristan'da gerçekleşecek olan 'Ebeveynlerin Siber Zorbalıkla Mücadele Eğitimi’ adlı projenin çalışmalarına katılacağız" dedi.

"Toroslar, Hızla Gelişen Bir İlçe"

 

Kurumlar arası diyalog halinde çalışan belediye, vatandaşların da ihtiyacı doğrultusunda  Mersin İl Müftülüğü'ne Cami ve Kuran Kursu yapılmak üzere Karaisalı Mahallesi'nde yer tahsisinde bulundu. Konu, meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

 

Toplantıda, Çapar ve Arpaçsakarlar Mahalleleri'nde bulunan muhtelif ada ve parseller ile ilgili 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planları da görüşüldü.

 

Toroslardaki 3, 4 ve 8. Etap 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planlarına ilişkin tüm komisyonlara bir ay ek süre verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

 

Toroslar'ın hızla gelişen bir ilçe olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz; "Yatırımcıların da gözdesi haline gelen ilçemiz, birçok açıdan da avantajlı bir konumda. İlçemizde kurulan yeni yerleşim alanlarıyla Mersin, Toroslar'a doğru gelişiyor. Toroslarımıza fayda sağlayacak olan bu planlarla ilçemiz daha da güzelleşecek ve değer kazanacak" dedi.

 


ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleriYazarlar

Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat