ABDULLAH YILMAZ;YEREL YÖNETİCİ VİZYON, MİSYON VE LİYAKAT İSTER..!
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

ABDULLAH YILMAZ;YEREL YÖNETİCİ VİZYON, MİSYON VE LİYAKAT İSTER..!


Bu haber 2021-03-19 05:52:57 eklenmiş
MERSİN MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKANI NEŞET TARHAN BEY, MERSİN GAZETECİLER CEMİYETİNE, İNŞAATINI YAPIP, CEMİYETİN KULLANIMINA VERDİĞİ BİNANIN ÖNÜNDE İKİ GAZETECİ İLE SÖYLEŞİ YAPIYOR....
FATİH PARKINDA ,PLANDA BHA İŞARETLİ (BELEDİYE HİZMET ALANI) ALAN İÇERİSİNDE ÖVÜNEREK YAPTIĞI TİCARİ YAPI İÇİN AĞZIYLA,YÖNETMELİKLERE AYKIRI YANLIŞLARI İTİRAF EDİYOR,DİYORKİ..
“VE BURADAKİ (MERSİN'DE Kİ) İKİ BÜYÜK ALIŞVERİŞ MERKEZİNE(PALM CİTY AVM,FORM AVM) ALTERNATİF OLACAĞIMIZ.. KÜÇÜK ÇAPTADA OLSA AVM OLACAĞINA İNANIYORUM..”..
Mersin'de yerel yayın yapan bir tv de, mersin gazeteciler cemiyetinin düzenlediği, cemiyet söyleşileri programında sorulan Mezitli fatih parkında yapılan OTOPARKI DAHİ OLMAYAN, BHA ALANI İŞARETLİ ALANA YAPTIĞI AVM'Yİ ANLATIYOR...
Konuşmalar aynen ağızdan çıkan sözlerdir, Video kaydından dikte edilmiştir...cümleler o yüzden devriktir... !!
GAZETECİ SORUYOR...
Başkanım, biraz önce dediniz.. Mezitlinin yeşil bir kent olması çabası içindeyiz.. Gerçekten de güzel yeşil, ama bu cam kule bir şey yaptırdınız.. Adnan Menderes Bulvarında bu alana..bir şeyler yapıyor.. O bir tür.. Yeşili kesiyor, ağaçları kesiyor diye fırtınalar koparıyordu... Oranın durumu ne.. Ne oldu..??
MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKANI NEŞET TARHAN BEY CEVAP VERİYOR...
İyi oldu tabi sorduğunuz burada.. Banada açıklama fırsatı verdiğiniz... O kule değil..Yani kule değil.. Biliyorsunuz zaten kule dediğiniz yüksek olur.. “BU TEK KATLI ZATEN... ASMA KATLI OLAN TEK KATLI... “(OYSAKİ İHALE ŞARTNAMESİNDE ORTALAMA 370 M2 KULLANIM ALANLI MAĞAZALAR..)
Şimdi tabii vatandaşın bilmemeside normal.. Şurada yeşil alan gözüktüğü için.. Planda şurası yeşil alan olmuştur.. Orada yeşil alan yeşil alan olmuştur.. “FAKAT ORADA O YAPILARIN YAPILDIĞI ALAN TAPULU BELEDİYEYE AİT BELEDİYE HİZMET ALANIDIR..”
Hatta bunu.. 5-6 yıl öncesi biz orada bir vatandaşın hissesi vardı.. Sanıyorum 2.5 milyon lira biz para verdik.. Halkın parasını verdik.. Biz orada vatandaşın parasını verdik.. Biz orada halkın parasını verdikki tapu müstakil olsun.. İmarlı yapı ruhsatı yapılsın.... (SADECE PLANLI ALANLAR ,MEKANSAL PLANLAMA YÖNETMELİĞİ, 3194 SAYILI İMAR KANUNUNDA BELİRTİLEN BHA ALANINDAKİ BELİRTİLEN AMAÇLAR İÇİN KULLANILAN YAPILAR YAPILABİLİR..)
Bunu tabi vatandaş haklı olarak... Bunu belediye hizmet nedir diye sorsak vatandaşın çoğu bunu bilmiyor... Zaten bizim belediyelerin eksik tarafı bu.. Siz imar konusunda vatandaşı bilgilendirmiyoruz.. Oysa her vatandaşın imar konusunda bilgilendirilmesi lazım... (TÜM MERSİN HALKI, ALANIN FATİH PARKI OLDUĞUNU,BHA OLARAK İŞARETLİ OLDUĞUNU BİLİYOR..!!)
Oysa burada ev alan arkadaşın.. Burada ev alırken buranın ne olduğunu bakması bilmesi gerekir.. “BURANIN YEŞİL ALAN OLDUĞU NU BİLEREK ALDIYSA, YARIN BURADA İNŞAAT OLDUYSA DAVA AÇAR VE KAZANIR.. “(KESİN KAZANIR..RAHAT OLUN..)
Şimdi orada o arkadaşlar... O evi alırken.. oranın,o parselin imar parseli olduğunu biliyor.. Ama bakmamışlardır... Baksalar bilirlerdi..
(ORASI TİCARET ALANI İŞARETLİ İMAR PARSELİ DEĞİL,BHA..!!! MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKANI BHA ALANINI TİCARET ALANINA DÖNÜŞTÜRÜP KÜÇÜK BİR AVM YAPTIĞI NI UNUTUYOR..YAKINDA YASAL SÜREÇ BAŞLADIĞINDA HATIRLAYABİLİR... TMMOB MERSİN İL KOORDİNASYO’NUNUN DAVA AÇMASINI ENGELLEMEK KOLAYDIR...!!! TMMOB MERSİN İKK SEKRETERİ İNŞAATIN İLK BAŞLANGICINDA HALKIN ŞİKAYETLERİ KARŞISINDA MECBUREN DOZAJ AYARI VERİLMİŞ EKİBİ İLE YERİNDE AÇIKLAMA YAPMIŞ..FATİH PARKINDA DÜKKANLAR YAPILIP,KİRAYA VERİLECEĞİ DEDİKODUDAN İBARET DEMİŞTİ.. HALEN BELEDİYE DE DAİRE BAŞKAN YARD...)
NEŞET TARHAN DEVAM EDİYOR;
İmarlı, ve orada biz yine özen gösterdik.. Çevreye..”TEMEL YOK.. O YAPILARIN TOPRAĞI DAHİ KAZILMADI.. SADECE BETON AYAKLAR ÜZERİNE.. CAM, ÇELİK KONSTRÜKSİYON VE AHŞAP YAPILDI... HİÇBİR ŞEKİLDE BİR DUVAR YOK, TEMELDEDE YOK.. “
Altı tane dükkan ve bunların önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacak.. Bitti.. Şu anda çevre düzenlemesi yapılıyor..
Ancak şartnamede koşulları iz var. Francayzing sistemi olan.. İstanbul, ankarada tanınmış... Uluslararası olarak Türkiye’de kanıtlamış firmalar gelsin istiyoruz... Oranın kalitesine belli bir şey koyuyoruz... Açıkçası olsun istiyoruz.. “VE BURADAKİ (MERSİN'DE Kİ) İKİ BÜYÜK ALIŞVERİŞ MERKEZİNE(PALM CİTY AVM,FORM AVM) ALTERNATİF OLACAĞIMIZ.. KÜÇÜK ÇAPTADA OLSA AVM OLACAĞINA İNANIYORUM..”..
Zaten şu var... Biz vatandaş, halk bundan şikayet etmiyor... Orada iki kişinin.. Zemin katta, birinci katta manzarası kapandıysa şikayet eden o...
Hiçbir ağaç kesilmedi...
Pişmanım.. Kültür merkezi yapacaktık aslında biz oraya... Kültür merkezini daha geri bir plana aldık.. Aceleye geldi.. Oda Nisan ayı sonunda bitecek kültür merkezimiz ama..
Yedi yıllık görev sürecimde pişman olduğum tek konu varsa o da orası... keşke....hatta.. Dilerim referandum yapsaydık... Halka sorsaydık...ben Eminim ki halka sorsak orada yüzde yüze yakın bir kültür merkezi çıkardı...
SAYIN NEŞET TARHAN BEY GAZETECİLERİN SORAMADIĞI SORULARI BEN SİZE SORUYORUM.. ???
-FATİH PARKINA KÜLTÜR MERKEZİNİ NİYE YAPMADINIZ, KOLUNUZU TUTANMI VARDI..
-HALKI BİLMEMEKLE İTHAM ETTİĞİNİZ BELEDİYE HİZMET ALANI TANIMINI BİLİYORSANIZ SİZ YAZARMISINIZ..
-FATİH PARKINDA BİR HİSSEDARIN HİSSESİNİ KAMULAŞTIRDIĞINIZI SÖYLÜYORSUNUZ,BİLİYORSANIZ KAMULAŞTIRMA AMACINI AÇIKLARMISINIZ..
-FATİH PARKINA YAPTIĞINIZ ALIŞVERİŞ MERKEZİNİN BELEDİYEDEN ALINAN RUHSATI VARMI..
-3194 SAYILI İMAR KANUNU VE EKLERİ, MEKANSAL PLANLAMA YÖNETMELİĞİNE GÖRE (BHA) BELEDİYE HİZMET ALANLARINDA, BELEDİYE OLARAK NE TÜR VE NİTELİKTE YAPI YAPABİLECEĞİNİZE DAİR BİLGİNİZ VARMI..???
-YAPMIŞ OLDUĞUNUZ ALIŞ VERİŞ MERKEZİNDE KAMU YARARI, KENTSEL RANT VARMI DIR..
VAR İSE LÜTFEN AÇIKLARMISINIZ.. BU KONULARDA BİZ MERSİN KAMUOYU BİLGİLENMEK İSTER, CAHİL KALMAMAK İSTER...
İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM... DEMİŞTİM...
TABİİ Kİ CEVAP YOK..İHALE YAPILDI..SON İKİ TANESİ SANIRIM MÜŞTERİ BULMADI,ŞİMDİ YENİDEN İHALEYE ÇIKARTILDI...
İLANDA BU SEFER AVM GİTTİ ....,
ASMA KATLI 370 M2 TOPLAM YÜZÖLÇÜMÜNE SAHİP MAĞAZALAR, KİRALAMA İLANINDA BELEDİYE SOSYAL TESİSİ VE LOKALİ OLARAK İHALEYE ÇIKTI.....
ÇOK MERAK EDİYORUM,BU BELEDİYE BAŞKANLARI MAKAM KOLTUĞUNA OTURUNCA İPLERİNİN UCUNU ELİNDE TUTTUKLARI , DOZAJ AYARI VERDİKLERİ BİR TAKIM DOLGU MALZEMESİ İNSANCIKLARI GÖRDÜKLERİ GİBİ,MERSİN HALKINI DA SALAKMI GÖRÜYOR...!!!
AZ KALDI, GÜNEŞİN BALÇIKLA SIVANAMAYACAĞINI HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ....
SELAM VE SEVGİLERİMLE..
MİMAR ABDULLAH YILMAZ

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -

Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat