Ozan Varal,“İKTİDARIN ‘BEN YAPTIM, OLDU’ MANTIĞIYLA BİR TEMEL DAHA ATILDI!”
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

Ozan Varal,“İKTİDARIN ‘BEN YAPTIM, OLDU’ MANTIĞIYLA BİR TEMEL DAHA ATILDI!”


Bu haber 2021-03-22 10:27:41 eklenmiş

CHP TARSUS İLÇE BAŞKANI AV. OZAN VARAL: “HALKA HİZMET DEĞİL, YANDAŞA RANT ULAŞTIRILACAK. BU HÜKÜMET 20 YILDA BUNU BİZE İSPATLADI! ”

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, AKP iktidarının, yerel dinamikleri ve halkın önceliklerini her zaman hiçe saydığını söyleyerek, “AKP, ülke insanın geleceğini ipotek altına alacak, şehirlerin geleceğini sekteye uğratacak çalışmalarına devam ediyor. ‘Ben yaptım, oldu!’ mantığıyla yerel dinamikleri ve halkın önceliklerini her zaman hiçe sayan AKP, bunlara bir yenisi daha ekliyor. Tüm tepkileri kulak ardı eden iktidar Mersin limanının genişletme projesinin temelini Cuma günü halkın tepkilerini hiçe sayarak attı” dedi.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla Mersin’de limanın hukuksuz olarak genişletilmesi ile limanın işletmecisinin ekmeğine yağ sürüleceğini kaydeden Başkan Ozan Varal, “Sayın Bakan, Mersin programını, iktidarın her zaman uyguladığı ayrıştırıcı bir mantıkla yerine getirmiştir. Yapımı Tarsus sınırları içerisinde süren ve yılan hikayesine dönen Çukurova Havaalanı şantiye alanını ziyaret eden Bakan, Tarsus Belediyesi’ni es geçti! Neden?

Yine Mersin’de Akdeniz Belediyesi ile Toroslar Belediyesi’ni ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etmedi. Neden?

 

İktidarın CHP‘li belediyelerle diyalog, uzlaşı, ortak akıl ve birlikte çalışma kavramlarından daha çok; ‘hesaplaşma’, ‘iş yaptırmama’, ‘engelleme’ ve ‘yetki gaspı’ anlayışıyla devam eden sürecin Mersin‘de son halkası da denizin bile gasp edilmesi olmuştur” diye konuştu.

 

Mersin‘e gelen iktidar temsilcilerinin; ne bir esnafı, ne de halkın pandemi döneminde filesini dolduramadığı pazar yerlerini ziyaret edemediğini, hiçbir STK temsilcisiyle de buluşamadığını kaydeden İlçe Başkanı Ozan Varal; “AKP, maalesef ki yaptıklarıyla sadece bizleri değil, gelecek nesillerimizin dahi hayatlarını ipotek altına almaktadır. Bu hükümet 20 yıldır ispatladı ki, tek gayeleri var, o da vatandaşın cebinden alıp, yandaşın kasasını doldurmak. Artık açıkça görülmektedir, bölgemizde ve tüm ülkede halka hizmet değil, yandaşa rant ulaştırmak dışında bir işlevi yoktur bu hükümetin. Bu gezi de, bu niyetlerinin açıkça ortaya konduğu programıyla bize yeterli kanıtı sunmuştur” şeklinde konuştu.

 

Mersin Limanı’nın, kent merkezinin tüm güzelliklerini örtecek şekilde ve halkın nefes aldığı yerleri dahi kapatmayı göze alacak hale getirileceğini belirten Başkan Varal, “Bu zihniyet çok kısa bir zaman diliminden itibaren Mersin‘de başkaca sorunlar yaşatacaktır” dedi.


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -

Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat