"İYİLİK ÇARŞISI" İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELER İÇİN.!
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın alMersin Sondakika

"İYİLİK ÇARŞISI" İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELER İÇİN.!


Bu haber 2021-04-21 08:22:35 eklenmiş
"İYİLİK ÇARŞISI"
İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELER İÇİN.!
Mersin İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Mersin Şubesi iş birliğinde, geçen yıl olduğu gibi bu yılda “İyilik Çarşısı” ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmaya devam ediyor.
Çarşıya gelen vatandaşlar, hayırseverlerin bağışları ile raflara konulan gıda malzemelerinden ihtiyaç duydukları ürünü ücrestsiz olarak alıp evine götürürken, tespit edilen ancak gelemeyen ihtiyaç sahibi vatandaşlara ise din görevlileri tarafından yardımlar evlerine götürülerek teslim ediliyor.
"Ramazan ayının rahmet, bereket ve paylaşma ayı" olduğunu vurgulayan İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi İyilik Çarşısında yaptığı açıklamada; "Mübarek ramazan ayının ailemize, milletimize, ülkemize, insanlığa huzur, barış, sağlık ve afiyet getirmesini yüce Rabb'imden temenni ediyorum. Her yıl olduğu gibi bu yıl da mazlum ve mağdurun yetim ve ihtiyaç sahibi insanlarımızın yurt içi ve yurt dışında ümidi olmaya devam ediyoruz. Türkiye Diyanet Vakfı her yıl yurtiçi ve yurt dışında yardım organizasyonları gerçekleştiriyor. Bu bağlamda taşradaki il ve ilçe müftülükleri olarak da Türkiye Diyanet Vakfı şubelerimiz tarafından hayır sahibi iş insanlarımızdan aldığımız zekat, fitre, hayır ve sadakalarını, ihtiyaç sahibi insanlara güvenli ve şeffaf bir şekilde ulaştırıyoruz. Mersinimizin genelinde on üç ilçe müftülüğü olarak din görevlilerimiz mahallelerinde köylerinde görev yaptığı yerlerdeki ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi tespit ediyorlar. Bizler de tespit edilen bu ihtiyaç listesine göre, hayır sahiplerimizin yardımlarını onlara ulaştırma gayreti içerisindeyiz. Bizim yardımlarımız sadece koliyle ya da Ramazan ayı ile sınırlı değildir. Yıl boyunca hayır sahiplerimiz her daim ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin maddi ihtiyaçlarını karşılama gayreti içindedirler. Bizler gençlik koordinatörlerimizle, engelli koordinatörlerimizle, bağımlı koordinatörlerimizle, kadın kollarımızla, din hizmeti alanında çalışan bütün teşkilat mensubu arkadaşlarımızla ihtiyaç sahiplerimizin ihtiyaçlarını giderme gayreti içerisindeyiz. Örneğin, din görevlilerimizin görev yaptığı yerlerde tespit ettiği yetim ailelerini hayır sahiplerimizle buluşturuyoruz. Bu hayır sahiplerimiz sadece bu ailelere gıda kolisi olarak yardım etmiyor. Aynı zamanda evinin kirasını veremeyen, kırtasiye eksiği olan, bu kardeşlerimizin benzer ihtiyaçlarını da gideriyorlar. Bu bağlamda Muğdat Camii müştemilatında sadece gıda yardımı dağıtılmıyor. Burası İyilik Çarşımız. İyilik Çarşımızdaki sloganımız “İmkanı olanlar getirip koysun, ihtiyacı olanlar alıp götürsün”. Din görevlisi kardeşlerimizin görev mahallinde tespit ettikleri ihtiyaç sahipleri şayet buraya gelebiliyorlarsa gelip buradan mutfakta ihtiyaç duyulan her şeyi kolilere koyup götürebiliyorlar. Ama şayet kendisi gelemeyen kardeşlerimiz varsa, biz, görevlilerimiz tarafından kendi arabalarımızla kendi imkanlarımızla bunları tespit edip ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırıyoruz. Her ilçemiz kendi çapında adeta iyilikte ve hayırda bir birleriyle yarışıyorlar. Üç öğün yemeğini ihtiyaç sahibi insanlarımıza ulaştırdığı gibi, kira veremeyen, evine yağmur yağan, çocuğunu okula gönderemeyen, ayakkabısı olmayan arkadaşlarımızın da ihtiyaçlarını giderebilmek için Mersin İl ve İlçe Müftülükleri olarak büyük gayret içerisindeyiz. İdlib ve Azez'deki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize on bir tırlık yardım konvoyumuzu geçen hafta ulaştırmış olduk. Bununla birlikte Lübnan'daki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize din kardeşlerimize de yine hayır sahiplerimizin nakdi yardımlarını ulaştırdık.
Biz sadece yardım kolisi dağıtmıyoruz. Sevgiyi, umudu, birlikte kardeşçe yaşama duygusunu da paylaşıyoruz. Toplumda ki ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yalnız olmadıklarını onlara hissettirmeye çalışıyoruz. Yardımlarımızı 12 aya yayarak çeşitlendirmeye çalışıyoruz. Bir umut kapısı olarak görülen camilerimiz daha fonksiyonlu, sosyal ve kültürel alanda da aktif hal getirmeye çalışıyoruz.
Bu konuda emeği geçen, güvenilir adres olan Türkiye Diyanet Vakfımızı tercih eden hayır sahiplerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah, bir an önce bu korona virüsünden kurtulmayı, yeniden insanlarımızla bir araya gelmeye, camilerimizde birlikte teravih kılmayı cümlemize nasip eylesin. Teşekkür ediyor, hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.
Şu ana kadar Mersin İl ve İlçeleri ile tüm köylerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara on yedi bin adet gıda kolisi ulaştırıldığını belirten Müftü Dr. Kondi, Ramazan sonu itibariyle otuz bin koli yardımın ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasının hedeflendiğini, yardımların ve İyilik Çarşısı'nın Ramazan ayından sonra da ihtiyaç sahiplerine hizmet vermeye devam edeceğini dile getirdi.

ETİKETLER :
Diğer GÜNDEM haberleri


Yazarlar

Arşiv Arama
- -Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat