23 Nisan Coşkusunu Atatürk Sevgisini Göstererek Taçlandırdılar
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın alMersin Sondakika

23 Nisan Coşkusunu Atatürk Sevgisini Göstererek Taçlandırdılar


Bu haber 2021-04-24 17:08:46 eklenmiş

23 Nisan Coşkusunu Atatürk Sevgisini Göstererek Taçlandırdılar

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Mezitli’de bulunan Mersina Park ve Evin Life sitelerinde yaptırılan Atatürk Büstü açılışını gerçekleştirildi. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, açılış kurdelesini sitede yaşayan çocuklarla birlikte keserek, "101 yıl sonra aynı coşkuyu yaşıyorsak, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır" dedi.

 

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Tece’de bulunan Mersina Park ve Evin Life sitelerinde yaptırılan Atatürk Büstü açılışını yaptı.

Mezitli Belediyesi tarafından başlatılan ’Her siteye bir Atatürk büstü’ kampanyası kapsamında gerçekleştirilen Atatürk büstünün açılışında bayram coşkusu doyasıya yaşandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ‘Atatürk Büstü’ törenine Başkan Tarhan’ın yanı sıra belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, site sakinleri ve çok sayıda çocuk katıldı. Atatürk büstü, Başkan Tarhan ve törene katılanların kurdeleyi kesmesiyle alkışlar arasında açıldı. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği törende Başkan Tarhan, çocuklara ve gençlere nutuk kitabı dağıttı. Törende sitelerine Atatürk büstü dikilmesinde verdiği destek nedeniyle Başkan Tarhan’a teşekkür eden site sakinleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında açılış yapmaktan dolayı yaşadıkları mutluluğu dile getirdiler.

Bir süredir virüs salgını nedeniyle bayramları istedikleri gibi kutlayamadıklarına dikkat çeken Başkan Tarhan ise "Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kısa sürede aynı coşku ve aydınlık biçimde kutlamalara devam edeceğimizden hiçbir kuşkum yok. Biz de elimizden geldiği ölçüde halkımızla birlikte kutlamaya çalışıyoruz. Mersina Park ve Evin Life sitelerine dikleri bu büstle Atatürk sevgisini korkmadan gösterdikleri için teşekkür ederiz. Tüm bu olumsuzluklara rağmen Atatürk devrimlerini, cumhuriyet değerlerini sonuna kadar savunacağız. Çünkü Atatürk, son derece kısıtlı imkanlara rağmen çok büyük başarılar elde etti. Önce ülkesine demokrasiyi getirdi. Daha Avrupa’da gelişmiş denilen ülkelerde yokken kadınlara seçme seçilme hakkı verdi. Gençlere büyük önem verdi. Eğitime ve öğretmenlere büyük önem verdi. Çünkü insanların ve toplumun özgür ve bağımsız olması gerekiyordu. Çağdaş bir demokrasi için ömrü yetmedi ama onun hedefi olan çağdaş demokrasiyi biz getireceğiz. Ülkemizin üzerindeki kara bulutların çok kısa sürede ona ereceğinden, tekrar aydınlık güzel günlere kavuşacağımızdan hiçbir kuşkum yok” dedi.


ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri


Yazarlar

Arşiv Arama
- -Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat