CHP TARSUS İLÇE BAŞKANI AV. OZAN VARAL’DAN 23 NİSAN MESAJI
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın alMersin Sondakika

CHP TARSUS İLÇE BAŞKANI AV. OZAN VARAL’DAN 23 NİSAN MESAJI


Bu haber 2021-04-24 17:18:51 eklenmiş

BAŞKAN VARAL: “23 NİSAN'DA AÇILAN MECLİS İLERİYE ATILAN BİR ADIMDI, KURTULUŞ SAVAŞININ ZAFER ATEŞİYDİ”

 

CUMHURİYET Halk Partisi Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılı dolayısıyla mesaj yayınladı.

 

Başkan Av. Ozan Varal, mesajında 23 Nisan 1920’nin, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından bir olduğunu vurguladı.

 

“23 Nisan 1920’de; zaten yerel düzeyde işgale karşı başlamış bulunan direnişleri birleştirmek, kurtuluş mücadelesini tüm halka benimsetmek, onun desteğini almak için kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında, kurtuluş mücadelesi meşrulaşmıştır” diyen CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, mesajında şunlara değindi:

 

“Bu süreç Cumhuriyetin kuruluşuyla sonuçlanacak ve ülkeyi parsel parsel bölenleri bu ülkeden kovacaktı. İşgalcilere verdiğimiz mücadeleyi göz önünde tutarsak 23 Nisan'da açılan Meclis ileriye atılan bir adımdı. Kurtuluş savaşının zafer ateşiydi.

 

Daha sonra hilafeti ve saltanatı kaldıran, Cumhuriyeti kuran bu Meclistir. Kurtuluştan bir süre sonra da bugün “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak ilan ve kabul edildi.

 

TBMM'nin kuruluş yıldönümü Cumhuriyeti kuran Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ’ün çocuklara armağan ettiği bir gündür. Ve sadece bizim çocuklarımıza değil, tüm dünya çocuklarına armağan edilen ender bir bayramdır.

 

Bugün halen TBMM’nin duvarında ulusal egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu koca koca harflerle yazılı durumdadır.

 

Ama bugün ne ulus egemen, ne de çocuklar mutlu! Bugün 23 Nisan, “çocuk bayramı” ama hayat çocuklara bayram değil.


ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri


Yazarlar

Arşiv Arama
- -Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat