MEPİAD Yönetimi Başkan Cenkcimenoğlu’nu ziyaret ettitakipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

MEPİAD Yönetimi Başkan Cenkcimenoğlu’nu ziyaret etti


Bu haber 2021-05-25 07:01:18 eklenmiş

Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği (MEPİAD) Başkanı Özcan Demir ve Yönetim kurulu üyeleri Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu’nu ziyaret etti.

DEVA Partisi Mezitli İlçe Başkanı Mehmet Önder Usta, Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tamer Örs ve yönetim kurulu üyemiz Birkan Ölmez’in katıldığı ziyarette, pandemi süreci ve esnafın yaşadığı sorunlar konuşuldu.

MEPİAD Başkanı Özcan Demir ziyarete gelen üyelerini tanıştırarak dernek ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Esnafın özellikle pandemi sürecinde büyük sıkıntılar yaşadığına vurgu yapan Özcan: “Mersin’de ilk olarak DEVA Partisi’ni ziyaret ettik. Bunun nedeni İl Başkanı Sayın Cenk Cenkcimenoğlu’nun tam kapanma sürecinde esnafa verdiği destek oldu. Mersindeki siyasi parti başkanlarından bir tek Cenk bey aradı. Dertlerimizi dinledi. Çözüm önerilerini aktardı. Esnafın yanında oldu. Kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Esnaf sorununun geç çözülmesinin en başta gelen nedenleri arasında aşılamanın düzgün yapılmaması olduğuna dikkat çeken Başkan Demir, “Hükümet aşı krizini çözemedi. Bu krizi yönetemediler. Bu yüzden esnaf kepenk kapattı.  Çok zor durumda kaldılar. Aşılama zamanında ve düzgün bir şekilde yapılsaydı bugün tam kapanma olmazdı. Esnafta bu kadar mağdur olmazdı” dedi.

Türkiye’de hemen her sektörün birer sorunlar yumağı haline geldiğini ifade eden Başkan Cenk Cenkcimenoğlu ise, “Her sektör sorunun kendi tarafını görüyor. Oysa Türkiye’nin bir bütün olarak sorunlarını ivedilikle çözmeye başlaması gerekiyor. Bizler sorunları yaşayanlar olarak çözüm önerilerini de biliyoruz. Bu konuda başta esnafımız ve iş insanlarımız olmak üzere tüm kesimlerin sıkıntılarını giderecek formülleri paylaşmaya devam ediyoruz. Genel Başkanımız Ali Babacan ve tüm teşkilatlarımız mahalle mahalle, ev ev dolaşarak bunları aktarmaya çalışıyoruz. DEVA Partisi kurulduktan sonra muhalefetin sesi daha güçlü çıkmaya başladı. Çözüme tepeden inme tedbirlerle değil, sorunu yaşayanlarla birlikte ulaşacağız” diye konuştu.

Misafirlerine,  partisinin  çözüm önerilerini ve parti politikarını aktaran Başkan Cenkcimenoğlu, faaliyetleri ve teşkilatlanma çalışmaları hakkında bilgiler verdi.


ETİKETLER :
Diğer EKONOMİ haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -
Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat