İhmaller Felaketimiz Olmasın
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın alMersin Sondakika

İhmaller Felaketimiz Olmasın

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Gülnar Orman İşletme Müdürlüğü sınırlarında olan Aydıncık İlçesi Pembecik Mahallesinde 15 Temmuz günü sabah saatlerinde çıkan orman yangını havadan ve karadan yapılan müdahalelerle kontrol altına alındı.
Bu haber 2021-07-19 19:22:16 eklenmiş

Tarım ve Orman Bakanı Dr.Bekir Pakdemirli’nin bizzat yönettiği yangın, yaklaşık 50 saatlik çalışmaların sonunda kontrol altına alındı. 

 

Pakdemir'ye Mersin Valisi Ali İhsan Su, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Bölge Müdür Yardımcıları ile birlikte Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü, Orman İşletme Müdürleri eşlik etti.

 

Bakan Pakdemirli açıklamasında sıcaklığın yüksek, nemin düşük, rüzgârın da şiddetli olmasının yangının seyrini olumsuz etkilediğini, orman yangınlarının söndürülmesinde devletimizin hiçbir masraftan kaçınmayarak gereğinin yapıldığını ifade etti. Ayrıca her yangın sonrası hatırlatıldığı gibi yanan alanların anayasanın 169.maddesi gereğince ilk dikim zamanı yeniden ağaçlandırıldığını belirtti.

 

Kızılçam ormanında çıkan yangına 3 uçak, 21 helikopter, 165 arozöz, 20 su tankeri, 20 iş makinesi, 850 personel ve yangın gönüllüleri ile müdahale edildi.

 

Aşırı rüzgâr nedeniyle büyüyerek yayılan yangının yerleşim yerlerine ulaşmaması için yoğun çaba harcayan ekiplerimiz cansiperane görevlerini yerine getirdiler. Orman yangını bölgesinde soğutma çalışmalarımız sürüyor. "Mersin Orman Bölge Müdürlüğü olarak bu zorlu mücadelede emeği geçen herkese teşekkür eder, vatandaşlarımızı orman yangınları konusunda bir kez daha duyarlı olmalarını ve en ufak duman gördüklerinde 112 acil çağrı merkezini aramaları gerektiğini hatırlatırız." ifadeleri kullanıldı.

 ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri


Yazarlar

Arşiv Arama
- -Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat