Büyükşehir’den Eğitim Desteği Alan Öğrenciler Hayallerine Adım Adım Yaklaşıyor


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

Büyükşehir’den Eğitim Desteği Alan Öğrenciler Hayallerine Adım Adım Yaklaşıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde kentin 9 ilçesinde hizmet veren Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nde öğrenim gören 4 bin 13 öğrenci, bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren 2 milyon öğrencinin arasında ter döktü. 27 Temmuz’da açıklanan sınav sonuçlarına göre Büyükşehir’in öğrenim desteği sağladığı 125 genç Türkiye’de ilk 50 binlik sıralamalarda yer alırken, bunların 51’i ilk 20 bin, 12’si ise ilk 5 bine girerek başarıyı yakaladı.
Bu haber 2021-08-07 00:23:57 eklenmiş


Destek Büyükşehir’den başarı gençlerden geldi

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in ‘eğitimde fırsat eşitliği’ ilkesi doğrultusunda büyük önem verdiği Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nden 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında 4 bin 13 öğrenci yararlandı. 26-27 Haziran’da üç oturum halinde gerçekleşen YKS’nin sonuçları 28 Temmuz’da açıklandı. Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı eğitim imkanıyla kurs merkezlerinde sınavlara hazırlanan geleceğin doktorları, mühendisleri, avukatları, öğretmenleri olacak öğrenciler, pandemi sürecinde hem online hem de yüz yüze eğitim gördü. Büyükşehir’in öğretmenlerinin özverili çalışması ve merkez kurs merkezinin yanı sıra Tarsus, Erdemli, Silifke, Mut, Gülnar, Aydıncık, Bozyazı ve Anamur’da eğitim alan öğrencilerin de azmiyle sınav sonuçları yüzleri güldürdü. 4 bin 13 öğrencinin 125’i farklı alanlarda Türkiye geneli sıralamasının 50 binlik diliminde yer aldı. 125 öğrencinin 51’i ilk 20 bine, 29’u ilk 10 bine, 12’si ise ilk 5 bine girdi.

 

“Bu sene de iyi sonuçlar elde ettiğimizi düşünüyoruz”

 

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Serdal Gökayaz, Büyükşehir’den eğitim desteği alan öğrencilerin ilk 50 binlik sıralamada iyi sonuçlar elde ettiğini ifade ederek, “9 kurs merkezimizde bu sene 4 bin 13 öğrencimiz eğitim gördü. Aldıkları sonuçlara baktığımızda ilk 5 bin sıralamada 12 öğrencimiz olduğunu görüyoruz. İlk 10 bin sıralamada ise 29 öğrencimiz, ilk 20 bin sıralamada 51 öğrencimiz ve ilk 50 bin sıralamada ise 125 öğrencimiz olduğunu görüyoruz. Bu bahsettiğim sonuçlar tüm puan türlerine göre. Bu sene de iyi sonuçlar elde ettiğimizi düşünüyoruz” dedi.


ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat