Mersin Büyükşehir’den 2 Sosyal Yaşam Merkezi


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

Mersin Büyükşehir’den 2 Sosyal Yaşam Merkezi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yıllardır ihmal edilen dezavantajlı bölgelerde başta kadınlar ve çocuklar olmak üzere mahalle sakinlerinin sosyalleşmesine ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla sosyal yaşam merkezlerini hayata geçiriyor.
Bu haber 2021-08-08 12:53:08 eklenmiş


Bu çerçevede Toroslar ve Akdeniz ilçelerinde birden fazla toplumsal ihtiyaca cevap verebilecek iki ayrı merkezin yapımı devam ediyor. Büyükşehir, Toroslar ilçesi Halkkent Mahallesi’nde yapımını sürdürdüğü ve yılsonuna doğru açmayı planladığı Toroslar Sosyal Yaşam Merkezi ile Akdeniz ilçesi Hal Mahallesi’nde inşasına devam ettiği Sosyal Yaşam Merkezi ile eğitimden sağlığa, kültürel etkinliklerden sosyal hizmetlere kadar pek çok alanda her kesimden bireye ulaşmayı planlıyor.

 

Tesisler birden fazla toplumsal ihtiyaca cevap verebilecek

 

Dezavantajlı bölgelerde özellikle çocuklar, yaşlılar ve engellilere yönelik hizmetlerini hız kesmeden sürdüren Büyükşehir’in sosyal yaşam merkezleri, bölge ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal donatı alanlarından oluşacak. Bir süre önce Halkkent’te yapımı süren projenin arazi incelemesini yapan Başkan Seçer, sosyal tesislerle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Bazı yerlerde çok amaçlı toplum merkezleri oluşturacağız, bazı bölgelerde daha lokal taleplere, örneğin taziye evi taleplerine yanıt vereceğiz. 2023 sonuna kadar bu taleplerin yoğun olduğu Akdeniz’de ve Toroslar’da bu talepleri karşılayacağız” demişti.


ETİKETLER : Mersin Mersin Sondakika Mersin Haberler Mersin Haber Haberonda
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat