TSK, Yangınla Mücadeleye Destek Vermeye Devam Ediyor


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

TSK, Yangınla Mücadeleye Destek Vermeye Devam Ediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri ülkemizin birçok bölgesinde devam eden yangın söndürme çalışmalarına destek vermeye devam ediyor. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine bağlı unsurlar, devletimizin diğer kurum ve kuruluşları ile koordineli olarak ihtiyaç duyulan desteği en hızlı şekilde sağlamak üzere görev yapıyor.
Bu haber 2021-08-09 20:38:04 eklenmiş


Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada,"Bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanterinde bulunan başta itfaiye, arazöz, dozer, su tankerleri, iş makineleri ve eğitimli personelirin ihtiyaç duyulması hâlinde yangın bölgelerine sevk ediliyor.

Kahraman Mehmetçik milletimizle omuz omuza yangın söndürme faaliyetlerine aralıksız devam ederken İHA’larımızla da havadan anlık görüntü aktarımı sayesinde yangına yapılacak müdahaleler için hassas koordinat paylaşımı yapılıyor. Uzaydaki keşif uydumuz Göktürk ile çekilen görüntüler de yine devletimizin ilgili kurum ve kuruluşları ile paylaşılıyor.

Hava Kuvvetlerine ait helikopterlerle de yangında mahsur kalan vatandaşlarımız için keşif ve arama-kurtarma uçuşları gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda mahsur kalan bazı vatandaşlarımız yangın bölgesinden tahliye edilirken yangında yaralanan bir orman görevlimiz de yine Hava Kuvvetlerimize ait helikopter ile hastaneye nakledildi.

Deniz Kuvvetlerine ait çıkarma gemilerimiz de yangın bölgelerindeki yüzlerce vatandaşımızın güvenli bölgelere naklini gerçekleştirdi. Çıkarma gemilerimiz devam eden yangına denizden de müdahale gerçekleştirdi." ifadeleri kullanıldı.


ETİKETLER : TSK Milli Savunma Bakanlığı Hulusi Akar
Diğer GÜNDEM haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat