MEMURLAR NE KADAR ZAM ALACAK


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

MEMURLAR NE KADAR ZAM ALACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Başkanlığında gerçekleştirilen 6. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri kapsamındaki toplantıda Kamu İşveren Heyeti teklifini sundu.
Bu haber 2021-08-12 19:46:41 eklenmiş


2022-2023 yıllarını kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Bakan Bilgin, memur ve memur emeklisi için 2022'nin ilk 6 ayında yüzde 5 artı enflasyon farkı, ikinci 6 ayında yüzde 6 artı enflasyon farkı, 2023'ün ilk 6 ayı için yüzde 6 artı enflasyon farkı, ikinci 6 ayı için de yüzde 6 artı enflasyon farkı teklif etti.

“Çalışanlarımızı Enflasyona Karşı Koruyacak Bir Ücret Politikasında Birlikte Karar Aşamasına Geleceğiz”

Bakan Bilgin, 2022-2023 yıllarını kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri kapsamında, “2022 yılının birinci 6 ayı için yüzde 5 artı enflasyon farkı, ikinci 6 ayı için de yüzde 6 artı enflasyon farkı önerisini veriyoruz. 2023 için de ilk 6 ay yüzde 6 artı enflasyon farkı, ikinci 6 ayı için de yüzde 6 artı enflasyon farkı önerisinde bulunuyoruz. Tabi bu rakamsal öneriler karşı verilmiş bir tekliftir, bunlar müzakere edilecektir. Bu müzakerelerin sonucunda da ümit ediyorum, uzlaşacağımız bir oranda hem enflasyonu kontrol altına alacak hem de çalışanlarımızı enflasyona karşı koruyacak bir ücret politikasında birlikte karar aşamasına geliriz. Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu sorunların 2022’yi dikkate aldığımız zaman sürdürülen ekonomik kararların özelikle 2023 döneminde daha da kontrol edilebilir, enflasyonun daha aşağıya çekildiği bir süreçte 2023 de refah payını da dikkate alan bir açıklamayı nihai görüşmemizde ifade edeceğimi belirtmek isterim” bilgilerini paylaştı.


ETİKETLER : 2022 Memur Zammı 2023 Memur Zammı Memur Zammı Vedat Bilgin
Diğer DİĞER haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat