DEVLETİN BÜTÜN İMKÂNLARI HALKIMIZ İÇİN SEFERBER EDİLDİ


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

DEVLETİN BÜTÜN İMKÂNLARI HALKIMIZ İÇİN SEFERBER EDİLDİ

Bakan Karaismailoğlu, sel felaketinin yaşandığı Sinop Ayancık’ta helikopterle incelemelerde bulunarak; yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Bu haber 2021-08-13 00:18:41 eklenmiş


Sinop’ta yaşanan sel felaketinin ardından hemen bölgeye intikal eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ayancık’ta yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Karaismailoğlu, “Sinop Ayancık’ta çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Devletimizin bütün imkânları halkımız için seferber edilmiştir” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, sellerden dolayı hasar gören yollar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Kastamonu, Sinop ve Bartın’da meydana gelen sel felaketinin hemen ardından kapanan yollar için Karayolları ekiplerinin 238 Makine ve Teçhizat ile birlikte 345 personelle çalışmalarına aralıksız devam ettiğini bildirdi.  Bakanlık ayrıca Kastamonu ve Sinop’ta bazı bölgelerde mobil şebeke kapsama sorunu yaşanmakta olduğunu, bölgeye ilave mobil baz istasyonu takviyesinin sağlandığını kaydetti.

-Bölgeye ekip ve ekipman takviyesi yapıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı; Kastamonu, Bartın ve Sinop’ta meydana gelen şiddetli yağışın sel ve heyelana neden olduğunu belirterek; sel felaketi sebebiyle bazı yolların kapandığının buna karşılık karayolları ekiplerinin hızlı ve etkili bir biçimde çalışmalarını sürdürdüğünü; bölgeye yol ve köprü gibi altyapı unsurlarının onarılması amacıyla yeterli sayıda ekip, ekipman ve araç takviyesinin yapıldığını bildirdi. Karabük-Bartın Yolu Bahçecik mevkiinde yoğun yağış sonucu bir köprüde göçük meydana geldiğinin bilgisini veren Bakanlık, Kastamonu’da 2, Bartın’da 2 köprünün yıkıldığını, 3 ilde birçok köprünün hasar gördüğünü ve Sinop Ayancık ilçesine ulaşımın köy yollarından sağlandığını kaydetti.

-238 Makine ve Teçhizat ile birlikte 345 personel sahada

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, sellerden dolayı hasar gören yollar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Bakanlık, şiddetli yağışın ardından Sinop’ta Ayancık-Sakız İl Yolu, Türkeli-Erfelek-Sinop İl Yolu, Ayancık-Sinop Devlet Yolu ve Çatalzeytin-Türkeli-Ayancık Devlet Yolu İkisu Köprüsünde ve Bartın İlinde Kozcağız-Kumluca İl Yolunun Kumluca-Abdipaşa arasındaki Kumluca-2 Köprüsü’nde selden dolayı hasar meydana geldiğini ve yolun bazı kesimlerinin trafiğe kapatıldığını ve en kısa sürede geri açmak için ilk andan çalışmalara başladığının bilgisini paylaştı. Öte yandan Bartın-Karabük Devlet Yolu Kirazlı Köprü Varyantı çıkışı-Abdipaşa Bahçecik Köyü arası oluşan sel hasarları giderilerek yol yeniden trafiğe açıldı. Ayrıca, Bakanlık tarafından yapılan açıklamada sürücülerin Bartın ilinde Karabük-Yenice-Devrek-Çaycuma güzergahını kullanmalarını önerildi.


ETİKETLER : Sinop Bartın Kastamonu Ulaştırma ve Altyapıbakanlığı
Diğer DİĞER haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat