Mersin Metro İnşaatı İçin Borçlanma Yetkisi Verildi.


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

Mersin Metro İnşaatı İçin Borçlanma Yetkisi Verildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinin 2021 Yılı Ağustos Ayı Olağan Toplantısının 2. Birleşimi Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Seçer’in, henüz sonuçlanmamış metro projesi için 900 milyon TL borçlanma yetkisi talebi oy çokluğuyla kabul edildi.
Bu haber 2021-08-16 20:49:58 eklenmiş


Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinin 2021 Yılı Ağustos Ayı Olağan Toplantısının 2. Birleşiminin ana gündem maddesi  Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in metro projesi için 900 milyon TL’lik borçlanma yetki talebi oldu.

İhale şartnamesinde işi üstlenen firmanın kredi bulma şartı olması nedeniyle tartışmalara neden olan projeye ilişkin bilgi veren Başkan Vahap Seçer, yaklaşık 14 kilometre uzunluğundaki 15 istasyonlu, Mezitli-Eski Otogar arası hafif raylı sistem ihalesi için 3 teklif geldiğini ve komisyonda beklediğini söyleyerek, “Değerlendirme süresi 150 gündür. Eylül’de doluyor bu süre. Bizim ihalemiz; finansmanı bul-gel şeklindeydi. İdare istediği gibi finansman bulma özgürlüğüne de sahiptir.

Metro konusu bugüne kadar kamuoyunda da çok tartışıldı. Tüm boyutlarını, kente ne katacağını anlatmaya çalıştık. Bu tip önemli projeler sadece yerel yönetimlerin onayı, uhdesi ile olmaz. Ulaştırma Bakanlığı, cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanıp yatırım programına alınmış bir projeden bahsediyoruz ve şuan ihaleyi tamamlamak üzereyiz. Finansmanını tamamlamaya çalışıyoruz. Yani yüzmüşüz yüzmüşüz kıyıya kadar gelmişiz. Bu iş buradan sonra ya sekteye uğrayacak, ya da kazmayı vuracağız ki Mersin halkı bunu bekliyor” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER : Mersin Büyükşehir Belediyesi Vahap Seçer MBB Borçlanma Yetkisi Mersin Mersin Sondakika Mersin Haberleri Haberonda
Diğer MERSİN SON DAKİKA haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat