CEZA VE TEVKİFEVLERİNDE AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİ


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

CEZA VE TEVKİFEVLERİNDE AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Genel Müdürlüğü Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfınca (TDV) ürün hasadı ve Aşure Günü etkinliği düzenlendi.
Bu haber 2021-08-18 21:57:47 eklenmiş


Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün Keçiören'deki yerleşkesinde hükümlülerin topluma kazandırılması amacıyla düzenlenen etkinlikte ilk olarak müdürlük bünyesindeki Tarımsal Rehabilitasyon Alanı’nda ürün hasadı gerçekleştirildi. Toplanan tarımsal ürünlerin, Keçiören ilçesinde ikamet eden ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı bildirildi. Etkinliğin sonunda Türkiye Diyanet Vakfı tarafından katılımcılara, aşure ikram edildi.

HÜKÜMLÜ VE YÜKÜMLÜLERİN ÜRETTİĞİ MAHSULLER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILIYOR

Etkinlikte konuşan CTE Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sezer, toplumun korunması, bireylerin yetiştirilmesi temel prensibi çerçevesinde infaz hizmetleri faaliyetleri yapmaya çalıştıklarını söyledi. Sezer, “Burada hasadını yapacağımız ekin, üretim ve bunun faaliyete geçirilmesi, birlikten güç doğar kavramının bir başka yansımasıdır. Yükümlülerimiz, burada ürettikleri ürünlerini, Kızılay’daki gönüllüler tarafından toplanıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlamaktadır. Bu faaliyetlerimizden sadece bir tanesidir. Ülkemizde binlerce ağacı diken Denetimli Serbestlik Birimleri yükümleri bulunmaktadır. Dolayısıyla, infazın toplum içerisinde yapılmasının güzelliğini birlikte yaşamaktayız. Gönülden inanıyorum ki, bu çalışmaların rehabilitasyon özelliği ciddi manada olacaktır” dedi.

TDV Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin de, etkinliğe katıldıkları için mutlu olduklarını belirterek, muharrem ayının İslam dünyasına ve Türkiye'ye hayır getirmesi temennisinde bulundu.


ETİKETLER :
Diğer DİĞER haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat