Hazine ve Maliye Bakanı Elvan; Enflasyonla Mücadele Sürecek


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan; Enflasyonla Mücadele Sürecek

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, en temel önceliklerinin enflasyon eğiliminin bir an önce terse çevrilmesi olduğunu söyledi. Bakan Lütfi Elvan ''Enflasyon eğilimi yılın son çeyreğinde düşüş gösterecek'' dedi.
Bu haber 2021-08-20 22:10:35 eklenmiş


Bakan Lütfi Elvan, Kocaeli'de iş dünyası ile buluşmasında enflasyonla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
 
Hazine ve Maliye Bakanı Elvan yaptığı açıklamada; ''Bakanlık olarak üretim, istihdama can verenlerin, ekonomide çarkları döndürenlerin yanında olmaya büyük gayret gösteriyoruz. Yangın ve sel felaketleri esnasında olduğu gibi sonrasında da hayatın normale dönmesi, yaraların sarılması için tüm kaynaklarımızla vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.
 
''% 8'İN ÜZERİNDE BÜYÜME BEKLİYORUZ''
 
El birliğiyle bu zamanların üstesinden geleceğiz. Bakanlık olarak üretim, istihdama can verenlerin, ekonomide çarkları döndürenlerin yanında olmaya büyük gayret gösteriyoruz. Saha ziyaretlerimize büyük önem veriyoruz. Kocaeli; güçlü üretim altyapısı, lojistik avantajları ve nitelikli insan kaynaklarıyla ülkemizin dikkat çekici rol modellerinden birisi. Burada üretim çeşitliliği, inovasyon ve yüksek katma değer var. Salgınla ilgili dışsal bir şok olmaması durumunda, 2021 için yüzde 8'in üzerinde bir büyüme bekliyoruz.
 
ENFLASYON İLE MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK
 
Merkezi yönetim bütçe açığının milli gelire oranını yüzde 3,5 olarak tutma hedefimize sadığız, bu konuda en ufak bir tereddüt söz konusu değil. En temel önceliğimiz enflasyon eğiliminin bir an önce terse çevrilmesi. Enflasyon eğilimi yılın son çeyreğinde düşüş gösterecek.'' İfadelerini kullandı.

ETİKETLER : #enflasyon #lütfi elvan #hazine ve maliye bakanlığı
Diğer EKONOMİ haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat