Kılınç, Anamur'da Büyükşehir Yapamadığı Yollarıda Biz Yapmaya Hazırız


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

Kılınç, Anamur'da Büyükşehir Yapamadığı Yollarıda Biz Yapmaya Hazırız

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılıç, "biz yolları ihale ile birilerine yaptırmıyoruz, Müteahhitlerede para kazandırıyoruz Belediye kendi imkan ve personeliyle yapıyoruz.Yol Asfalt şantiye ekibimizle düşük maliyetle size yol yapıyoruz. Hidayet Kılınç, "Söz verdim, Muz sera yollarınızı bile asfalt yapacağım,İlçemizde bazı yollar Büyükşehire ait yapılmıyor, Meclis ten oy birliğiyle karar alıp Büyükşehire ait yollarıda yapmak istiyoruz, yazışmaları yaptık, hala bir cevap alamadık,işte belgeler ifadesini kullandı.Versinler yetkiyi bana bütün yolları belediye imkanlarıyla ben yapacağım"dedi.
Bu haber 2021-08-29 10:25:25 eklenmiş


Anamur Abanoz Yaylasında Halk Pazar Yeri Açılışı ve Konser etkinliğinde konuşan Başkan Hidayet Kılınç, Mersin Büyükşehir Belediyesinin Hizmet alanı ve Anamur Belediyesi’nin hizmet alanına değinerek, “Yanlış bir algı var; Anamur İlçe sınırları içinde olan her hizmet Anamur Belediyesine ait gibi biliniyor...! Hayır öyle değil..! Büyükşehir yasasına göre, ilçenin hizmetinin %70’i Büyükşehir Belediyesine %30’u ise ilçe belediyesine ait. Vatandaşımız hizmetlerin hangisinin Büyükşehir sorumluluk alanında hangisinin ilçe belediyesi alanında olduğunu bilmediğinden dolayı bize ait olmayan yerler bile bazen yapılmayan hizmetler için ilçe belediyesi suçlanıyor.
 
Geçtiğimiz günlerde bir ilçe Başkanı Abanoz-Tersakan yolu için gitmiş demiş ki bu yol ilçe belediyesine ait demiş. Bunun üzerine bende Büyükşehir Belediyesine yazı yazdım dedim ki; bu yol seninse yap..!,  Senin değilse Anamur İlçe Belediyesinin de ben yapayım..!, Benim Ama ben yapamıyorum sen yap derse ben yine yapacağım.” dedi.
 
Milletimizin hizmetindeyiz,karar aldık, yazdık yazıyı Büyükşehir'den cevap bekliyoruz.,Bir yıl oldu hala cevap alamadık, bu nedenle boş ifade kullanan ucuz siyaset yapanlar, Hidayet Kılınç söz verdi mi yapar, Anamur da bütün yollarınızı yapacağım. 
 
Başkan Kılınç, 17.05.2021 tarihinde Anamur Belediyesi Meclis kararı alarak, Büyükşehir Belediyesine karar yazısını gönderdiklerini söyleyen Kılınç, “İlçemiz sınırları içerisinde olan Büyükşehir’e ait olan ve yapılamayan yollar için bize yetki verilmesini istedik, yetki versinler biz hepsini yapmaya hazırız.” İfadelerini kullandı.

ETİKETLER : #anamur belediyesi #hidayet kılıç
Diğer YEREL haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat