3600 Ek Gösterge Sorununun Çözümü İçin Adım Attık


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

3600 Ek Gösterge Sorununun Çözümü İçin Adım Attık

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin: "Birçok sosyal güvenlik sorununu, ek gösterge sorununu ele aldık. Onların çözümü için şimdi bir süreci başlattık. Memurlardaki ek gösterge meselesini ele aldık ve zaman içerisinde onun takvimini kamuoyuyla paylaşacağım."dedi
Bu haber 2021-09-08 22:43:05 eklenmiş


6. Dönem toplu sözleşme görüşmelerine değinen Bilgin, “Memurlar için kümülatif yüzde 32 oranında artış gerçekleştirdik. 3600 ek gösterge sorununun çözümü  için adım attık. Takvimi zaman içinde paylaşacağız.” açıklamasında bulundu.

Sözleşmeliler sorununu da çözmek için çalışma başlattıklarını belirten Bakan Bilgin, takvimi yakın zamanda paylaşacaklarını kaydetti. Bilgin, “Sorunları çözerek ilerleyen bir Türkiye var” vurgusu yaptı.

“Tahminimi söyleyeyim bu sene sonu itibariyle Türkiye yaklaşık %10 civarında büyüyecektir.” değerlendirmesinde bulunan Bilgin, “ Ülkemize devletimize, emeğimize, işçimize, alın terimize güveniyoruz. Bu Türkiye’nin gücüdür, bunu birlikte başarıyoruz. Türkiye’nin başarıları ile birlikte gurur duyacağız.” ifadelerini kullandı.

 

“Reformları Kararlıyız. Kimsenin Tereddüttü Olmasın”

 

“İş kanunumuzda, toplu sözleşme kanunumuzda, çalışma kanunlarımızda mevcut olan bazı sorunları çözmek için çalışma başlattık.” diyen Bilgin sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türkiye’nin demokratikleşmesi konusunda çalışma hayatı ile ilgili mevzuat başta olmak üzere bu reformları başarmakta kararlıyız. Kimsenin tereddüttü olmasın. Sizlerin desteği ile yapılan toplu sözleşmeler Türkiye’nin gücüne güç katmaktadır.”

Bilgin, “Yağmurda, çamurda, karda Karayolcular başrolde. Bu sözleşmenin Karayolu çalışanlarına bir teşekkür olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER : #Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı #vedat bilgin
Diğer EKONOMİ haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat