TOROSLAR'DA PEDALLAR "HAREKETLİLİK" İÇİN ÇEVRİLDİ


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın alMersin Sondakika

TOROSLAR'DA PEDALLAR "HAREKETLİLİK" İÇİN ÇEVRİLDİ

Toroslar Belediyesi, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası'na, düzenlediği birbirinden renkli ve sportif etkinliklerle damga vurdu, spora ve sağlıklı yaşama dikkat çekti.
Bu haber 2021-09-23 19:10:03 eklenmiş


2021 yılı teması "Sürdürülebilir Ulaşım; Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik" olan haftanın son gününde belediye, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil eden milli sporcular Tuğçe Şahutoğlu (Çekiç Atma) ve Ersu Şaşma'yı (Sırıkla Atlama) gençlerle buluşturdu.
 
"Sporun Mutfağındakiler" adlı panel, yoğun ilgi gördü. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da panelde gençleri yalnız bırakmadı.
 
Yunus Emre Kültür Merkezi'nde gerçekleşen panelde Milli Atletler Tuğçe Şahutoğlu ve Ersu Şaşma, katılımcılara kariyerlerindeki başarıları anlattı, tavsiyelerde bulundu.
 
Başkan Yılmaz; "Hedeflerinizi Yüksek Tutun"
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan panel öncesi bir konuşma yapan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mersin'in gururu milli sporcuları Toroslar'da ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
 
Konuşmasında tüm gençlere de seslenen Başkan Yılmaz; "Sizlerden isteğimiz kendiniz için bir hedef koymanız ve o hedefe ulaşmak için azimle çalışmanızdır" dedi.
 
"Spora ve Sağlıklı Yaşama Katkı Sunmaya Devam Edeceğiz"
 
Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında sürdürülebilir hareketin, bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması adına etkinlikler düzenlediklerini ve bir farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirten Başkan Yılmaz; "Olimpiyatlarda ülkemizi temsil eden milli sporcularımızla bir aradayız. Biz, onların sadece olimpiyatlara katılma sürecini biliyoruz. Ama onların bu başarılarında yıllar süren yoğun çalışmaları ve ailelerinin de desteği de var. Bu panel ile milli sporcularımızın, elde ettikleri başarıları sizlerle paylaşmalarını istedik. Sizler bizim geleceğimizsiniz ve sizleri koşulsuz seviyoruz. Sizlerin de birer milli sporcu olarak yetişmeniz en büyük arzumuz. Bu anlamda geleceğimiz olan çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim almaları için çaba gösteriyoruz. Sevgimiz, saygımız olduğu sürece başaramayacağımız hiçbir şey yok. Milli sporcularımız Tuğçe Şahutoğlu ve Ersu Şaşma da kendilerine uygun spor dallarını seçmişler. Disiplinli bir şekilde çok çalışmışlar, hedeflerini yüksek tutmuşlar ve başarmışlar. Olimpiyatlarda ve dünya şampiyonalarında ülkemizi temsil ettiler. Onlar çağımızın süper kahramanları. Her iki sporcumuzu ve ailelerini Toroslarımızda ağırladığımız için çok mutlu olduk" diye konuştu.
 
Soru ve cevap şeklinde gerçekleşen panelin ardından Başkan Yılmaz, milli sporcuları tebrik ederek, hediyelerini verirken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Kendigelen ve İlçe Halk Eğitim Müdürü Mahmut Gül de milli sporculara çiçek ve plaket takdim etti.
 
"TOROSLAR'DA PEDALLAR "HAREKETLİLİK" İÇİN ÇEVRİLDİ"
 
Toroslar Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında "Bisiklet Farkındalık Sürüşü" etkinliği de gerçekleştirdi.
 
Toroslar Belediyesi hizmet binası önünden başlayan etkinlikte; ilçe protokolü, belediye personeli, Mersin Bisiklet Derneği Üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar, Toroslar Belediyesi önünden bisiklet turu atarak, Toroslar İlçe Kaymakamlığı’na kadar pedal çevirdi.
 
İlçenin caddelerinde al bayraklarla donatılan bisikletler, yoğun ilgi gördü. Sağlıklı yaşam için farkındalık oluşturulan bisiklet turunun ardından Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet'e bayrak takdimi yapıldı. Kaymakam Çenet, ilçede bu etkinlikleri düzenleyen Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'a ve ekibine teşekkür etti.

ETİKETLER : #Toroslar Belediyesi #Atsız Afşin Yılmaz #Mersin Mersin Sondakika Haberonda Toroslar Haber
Diğer YEREL haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat