Özel Gereksinimli Çocuklar, İtfaiyeci Olma Sevinci Yaşadı


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın alMersin Sondakika

Özel Gereksinimli Çocuklar, İtfaiyeci Olma Sevinci Yaşadı

Mersin Büyükşehir Belediyesinin organizasyonuyla itfaiyecilerle bir araya gelen özel gereksinimli çocuklar, kendileri için tasarlanan tulumbaları alıp senaryo gereği hazırlanan hem kurtarma hem de yangın söndürme çalışmalarına katıldı.
Bu haber 2021-10-03 22:10:00 eklenmiş


Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesindeki Engelsiz Yaşam Merkezi'nde uzmanlar tarafından destek alan özel gereksinimli çocuklar, İtfaiye Haftası kapsamında Büyükşehir Belediyesi Mezitli İtfaiye Grup Amirliğine getirildi.
 
İtfaiyeci üniforması giydirilen çocuklara ilk olarak yangın esnasında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirme yapıldı. Kendilerine özel olarak hazırlanan yangın söndürme tulumbalarını alan çocuklar, alanda yakılan ateşe müdahale etti.
 
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından deprem öncesi ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler de verilen özel gereksinimli çocuklar, arama kurtarma çalışmalarında görev alan 4 köpekle eğlenceli vakit geçirdi.
 
İp tekniği kullanılarak kurtarma çalışmalarına katılan çocuklar, metrelerce yükseğe çıkıp heyecan dolu dakikalar yaşadı.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat