Haftalık Vaka Sayıları Açıklandı; Mersinde Korkutan Artış..!


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın alMersin Sondakika

Haftalık Vaka Sayıları Açıklandı; Mersinde Korkutan Artış..!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı haritada Mersin, vaka sayısı en çok artan 10 il arasında yer aldı.Mersin'de oran 138,86 oldu.
Bu haber 2021-10-09 18:39:17 eklenmiş


Bakan Fahrettin Koca yaptığı paylaşımda; ‘’ 25 Eylül-1 Ekim arasında, 100.000 kişi içinde Bir Haftalık Toplam Yeni Covid-19 Vaka Sayısı Neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz’’ dedi. Vaka sayısı en çok artan illeri de açıklayan Koca; ‘’ 25 Eylül-1 Ekim arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz: Bursa, Balıkesir, Uşak, Kırklareli, Sakarya, Ardahan, Edirne, Mersin, Denizli, Samsun. Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız’’ ifadelerini kullandı.
 
100 bin kişiye düşen vaka yoğunluğunun gösterildiği haritada Mersin 138,86 oranıyla tehlike çanlarının çaldığı il konumuna geldi. Önceki haritada bu oran 75,40’tı.
 
25 Eylül -1 Ekim arası açıklanan bu son verilere göre Mersin’de haftalık koronavirüs vaka sayısı yaklaşık 2595 kişi, günlük vaka sayısı ise 370 kişi dolaylarında seyrediyor.
 

ETİKETLER : #sağlık bakanlığı #fahrettin koca #haftalık vaka sayısı #covid -19 #mersin vaka sayısı #mersin covid-19
Diğer SAĞLIK haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat