CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu ile Bir Araya Geldi

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ.
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın alMersin Sondakika

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu ile Bir Araya Geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile bir araya geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasını (TCMB) ziyaret ederek Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile ikili görüşme gerçekleştirdi. İkili görüşmeye dair bilgiler veren Kılıçdaroğlu, ekonomik gündeme dair beklentilerini ve taleplerini ilettiklerini belirtti.
Bu haber 2021-10-15 19:36:17 eklenmiş


Kılıçdaroğlu, saat 15.30'da TCMB Başkanı Kavcıoğlu'nu ziyaret etti.
 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile 1,5 saatlik görüşme gerçekleştirdi.
 
 Görüşme sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Dövizin sürekli TL karşısında yükselmesi karşısında endişelerimizi ifade ettik" dedi. Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu da "Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk" diye konuştu. Kurumdaki görevden almalarla ilgili konuşan Kavcıoğlu, "Bütün kurumlarda olabilen şeyler. bir kısmı bizim tercihimiz, bir kısmı arkadaşların tercihi" açıklaması yaptı.
 
Görüşme sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "Dövizin sürekli TL karşısında yükselmesİ karşısında endişelerimizi ifade ettik. Zam yağmuru gelecek, her alanda ciddi sorunlar çıkabilir. Kara kış fonu oluşturulması gerektiğini ifade etmiştim. Fakirin hakkını hukukunu korumak açısından bir fonun oluşturulması gerektiğini ifade ettim.
 
Merkez Bankası'nın bağımsızlığına müdahale eden kişinin Erdoğan'ın olduğunu sağır sultan biliyor. Buradan Erdoğan'a açık çağrı yapıyorum; Merkez Bankası'nın kurumsal kimliğine saygı göster. Kararı liyakatlı kişiler versin. Kararı büyük ölçüde Erdoğan'ın verdiğini pek çok finans çevresi de biliyor. Bu rahatsızlığımız dile getirildi.

ETİKETLER : #kemal kılıçdaroğlu #chp #merkez bankası
Diğer EKONOMİ haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat