Vergi, Harç ve Cezalara Rekor Zam Yolda

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ.
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın alMersin Sondakika

Vergi, Harç ve Cezalara Rekor Zam Yolda

2022'deki vergi, harç ve cezalara uygulanacak zam oranının belirlenmesinde kullanılan ve geçen sene yüzde 9,11 olan yeniden değerleme oranı bu yıl yüzde 36,20 ile rekor kırdı. Cumhurbaşkanı’nın oranı düşürme ya da artırma yetkisi bulunuyor.
Bu haber 2021-11-03 18:08:39 eklenmiş


2022 yılındaki pek çok vergi kalemi, harç ve damga vergisi ile trafik para cezaları, değerli kağıt bedelleri artışında uygulanacak 2021 yılı yeniden değerleme oranı belli oldu.
 
Yeniden değerleme oranı belirlenirken dikkate alınan "üretici fiyat endeksi (ÜFE) on iki aylık ortalamalara göre değişim oranı" ekimde yüzde 36,20 oldu ve ekim rekorunu kırdı.
 
YENİDEN DEĞERLEME ORANI NEDİR?
 
Yeniden Değerleme Oranı, Vergi Usul Kanunu'nun 298’inci maddesine göre hesaplanıyor.
 
Yeniden Değerleme Oranı, yeniden değerleme yapılacak yılın ekim ayından bir önceki yılın aynı dönemine göre Üretici Fiyatları Genel Endeksinde (ÜFE) meydana gelen ortalama fiyat artış oranını ifade ediyor.
 
Yeniden değerleme oranı TÜİK’in, her yıl kasım ayının başında ekim ayına ilişkin enflasyon oranlarını açıklaması ile birlikte belli oluyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı ise bir tebliğ ile bu oranı kamuoyuna Resmi Gazetede ilan ediyor.

ETİKETLER : #zam #zamlı ürünler #trafik cezaları #resmi harçlar
Diğer EKONOMİ haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat