TOROSLAR BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE 1600 TL EĞİTİM YARDIMI

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ.
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın alMersin Sondakika

TOROSLAR BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE 1600 TL EĞİTİM YARDIMI

Toroslar Belediyesi, Üniversiteyi Kazanan Lisans Öğrencilerine 1600 TL, Önlisans Öğrencilerine 500 TL Yardım Yapacak. Belediye Meclisi’nin Kasım Ayı Toplantısı’nda gündeme gelen üniversite öğrencilerine eğitim yardımı oy birliğiyle kabul edildi. Başkan Yılmaz; “Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Gençlerimize inanıyoruz ve onlarla gurur duyuyoruz” dedi.
Bu haber 2021-11-03 22:28:42 eklenmiş


Toroslar Belediyesi, 2021-2022 eğitim öğretim yılında üniversitede öğrenim gören öğrencilere karşılıksız eğitim yardımında bulunacak.
 
Toroslar Belediyesi’nin Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nda, üniversiteye kayıt yaptıran lisans öğrencilerine 1600 TL, önlisans öğrencilerine 500 TL eğitim yardımı yapılmasına ilişkin tüm komisyonların ortak raporu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
 
Ailesi (Anne ve babadan en az birisi) Toroslar’da ikamet eden ve burs başvurusu koşullarını sağlayan öğrenciler, ilk yıl için ve bir defaya mahsus olmak üzere Toroslar Belediyesi’nin karşılıksız eğitim yardımından faydalanabilecek.
 
Belediye, Türkiye’de yerleşik devlet üniversitelerinin en az 4 yıllık bölümlerini kazanan (Türkiye ve KKTC’de özel üniversitelerin eşdeğer bölümlerini tam burslu olarak kazananlar dahil) ve kayıt yaptıran (AÖF hariç) öğrencilere üniversiteye kayıt yaptırdığı tarih itibariyle 1600 TL, yine aynı koşulları sağlamak şartıyla 2 yıllık bölümleri kazanan ve kayıt yaptıran (AÖF hariç) öğrencilere 500 TL burs verecek.
 
“Eğitim Önceliğimiz”
 
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, eğitime büyük önem verdiklerini belirterek, eğitim yardımını oy birliğiyle komisyonlardan geçiren tüm meclis üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Yılmaz; “Eğitim, önceliğimiz. Bu süreçte bu konuyu öneren, komisyonlarda katkı sağlayan tüm meclis üyelerimize teşekkür ederim. Eğitim yardımımız, Toroslarımıza, Mersinimize, gençlerimize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.
 
Başkan Yılmaz, eğitim yardımı ile ilgili başvuru şartlarının en yakın zamanda belediyenin web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yayınlanacağının bilgisini de verdi.
 
Konuşmasında birlik ve beraberliğe de vurgu yapan Başkan Yılmaz; “Canı gönülden aldığımız tüm kararlar bizim için kıymetli. Farklı bakış açıları olacak. Bu da hem kaliteyi getirir hem de daha iyisini bulma güdüsüyle hareket etme gücü verir” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER : #Toroslar Belediyesi #Atsız Afşin Yılmaz #Mersin #MersinSondakika#Haberonda #Toroslar Haber #Mersin Haber
Diğer EĞİTİM haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat