Yüz Yüze Eğitimde Koronavirüs Bilançosu Açıklandı

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ.
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın alMersin Sondakika

Yüz Yüze Eğitimde Koronavirüs Bilançosu Açıklandı

Milli Eğitim Bakanı Özer, "850 bin tane sınıf var. Kapalı olan sınıf sayısı bin 721. Bunlarda geçici zaten. 10 günlük periyotlarla bazı sınıflar açılıp bazıları kapanıyor. Tüm sınıfları kapalı olan tek okulumuz yok." dedi.
Bu haber 2021-11-03 23:45:59 eklenmiş


Yüz yüze eğitimle ilgili koronavirüs bilançosunu veren Bakan Özer, "Tüm kamunun gözü başka hiçbir kurum olmadığı kadar okullarda denetim büyük. Covid salgınındaki rasyonel önlemlerin en yaygın uygulandığı yerler okullardır. Okullar en güvenli ortamlardır. Sağlık Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu kritere göre, bir sınıfta 10 gün içerisinde en az iki Covid vakası olursa o sınıf 14 gün karantinaya alınır. O güncellendi 10 güne düştü. Esneklik sağlandı 5 gün içerisinde semptom göstermiyorsa öğrenci veli rızasıyla negatif çıkarsa yüz yüze eğitime geri dönebiliyor. Bu sistem sağlıklı bir şekilde ilerliyor." ifadelerini kullandı.
 
"850 BİN SINIFTAN BİN 721'İ KAPALI"
 
Bakan Özer, "Eğitim sistemimizin ne kadar büyük ölçekli olduğunun farkında değiliz. 850 bin tane sınıf var. Kapalı olan sınıf sayısı bin 721. Bunlarda geçici zaten. Yüzde 1'in çok çok altında sınıflar var başından beri. Okulların kapanması gibi bir şey gündemimizden çıkmalı. Sistem kendi kendini kapatana kadar okullar açık olacak. 10 günlük periyotlarla bazı sınıflar açılıp bazıları kapanıyor. Tüm sınıfları kapalı olan tek okulumuz yok. 850 sınıfımız var bin 721 sınıf bugün kapalı yarın bazıları açılacak." diye konuştu.

ETİKETLER : #meb #yüz yüze eğitim #mahmut özer
Diğer EĞİTİM haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat