Prof.Dr. Özyaral; ''Doğal Şifa Kaynağı Termal Suların Faydaları Saymakla Bitmiyor''


BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın alMersin Sondakika

Prof.Dr. Özyaral; ''Doğal Şifa Kaynağı Termal Suların Faydaları Saymakla Bitmiyor''

Rumeli Üniversitesi Rektör Yrd. Koruyucu Sağlık Uzmanı ve Mikrobiyolog Prof. Dr. Oğuz Özyaral özellikle kış tatili için vazgeçilmez olan termal su merkezlerinin doğal şifa arayanlar için saymakla bitmeyen özellikleri olduğunu söyledi. Mersin BN Hotel Termal&Spa’da termal suyun şifalarına yönelik düzenlenen seminere katılan Prof. Dr. Oğuz Özyaral, boyun, diz kireçlenmeleri, bel, kalça kronik bel ağrıları, egzama ve akne gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde termal suların çok başarılı sonuçlar verdiğini söyledi.
Bu haber 2021-12-12 18:16:23 eklenmiş


Mersin'in Akdeniz ilçesi Yeşilova mevkinde bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, tarafında hizmete açılan BN Hotel Termal Spa'ya gelen Prof.Dr. Oğuz Özyaral, Mersin İnternet Gazeteciler Derneği (MİGDER) yöneticileriyle bir araya geldi. 
 
Uçsuz bucaksız narenciye bahçeleri, kokusu burnunuza kadar gelen limon ağaçları, adımınızı attığınız anda misafirlerini huzurla saran doğal atmosferiyle BN Hotel Termal Spa’ya misafir olan Prof. Dr. Oğuz Özyaral, otelde termal suyun faydalarına yönelik düzenlenen seminerde konuştu. Yerin derinliklerinden yüzeye ulaşarak insan hayatına sayısız kadar fayda sağlayan termal suların hastalıklara doğal tedavi sunduğunu söyleyen Prof. Özyaral, “Boyun, bel, kalça, diz kireçlenmeleri, kronik bel ağrıları, egzama ve akne gibi birçok rahatsızlığının tedavisinde başarılı sonuç veren termal sular, doğru bir tedavi şekliyle uygulandığında birçok hastalığa çözüm sunarak kişinin yaşam kalitesini artırıyor” dedi.
 
“İnsanın doğası doğallıktan yana” diyen Özyaral, “Doğal olan her şey insan hayatına faydalı bunu unutmamak gerekiyor. Termal su tedavilerinde unutulmaması gereken nokta, fizik tedavi ve rehabilitasyon açısından doktor tavsiyesi ve kontrolü altında bir hizmet almak. Bir fizyoterapist desteği ile alınan hizmet, faydayı çok daha fazla artıracaktır” diyerek vücudun çeşitli minerallere ihtiyaç duyduğunu ve termal kaynakların bu mineralleri bünyesinde barındırdığını ifade etti.
 
MERSİN, İHTİYACI OLAN TERMAL OTELE KAVUŞTU
 
6388 mg/litre mineral değeriyle içilebilir termal suya sahip olan BN Hotel Termas&Spa’nın bölgedeki termal otel ihtiyacını giderdiğini belirten Genel Müdür Alp Atila, kadınlar ve erkekler için ayrı olmak üzere ailelere özel karma havuzlarıyla el değmemiş yemyeşil ormanların tam ortasında, Mersin’in İçmeler Mevkii’nde konukları ağırladıklarını söyledi. Atila, “Tesisimizde 23 adedi termal havuz olmak üzere toplam 35 adet açık ve kapalı havuz hem eğlenmeniz hem dinlenmeniz hem de sağlığınıza hizmet etmek için düzenlenmiştir. Kadınlara, erkeklere ve ailelere özel kullanıma sunulmuş bölümlerimizde; özgürce keyfini çıkarabilmeniz için hazırlanmış, uzmanlarımız tarafından uygulanan bakım kürlerinden ve terapi masajlarından faydalanabilirsiniz” diye konuştu.

ETİKETLER : #megider #BN Hotel Termas&Spa #prof.dr oğuz özyaral
Diğer SAĞLIK haberleri...


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat