Başkan Tarhan; Belediyemizde Çalışan Personelin En Düşük Agari Ücreti 5.000 TL Olacak


BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın alMersin Sondakika

Başkan Tarhan; Belediyemizde Çalışan Personelin En Düşük Agari Ücreti 5.000 TL Olacak

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından verilen “CHP’li Belediyelerde 4.500 Türk Lirası olacak” şeklindeki müjdenin ardından bir müjde de Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’dan geldi. Başkan Tarhan, Mezitli Belediyesinde çalışan personelin alacağı en düşük ücretin net 5.000 Türk Lirası olacağını duyurdu.
Bu haber 2021-12-18 18:47:52 eklenmiş


Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan yaptığı açıklamada;
 
“Bugüne kadar çalışanlarımıza haklarını verirken, toplu sözleşmeleri yaparken, her zaman şartlarımızı zorluyor ve belirlenen rakamın üzerinde bir ücret tarifesi uyguluyorduk. Ancak ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntı ve yüksek enflasyon öyle bir noktaya geldi ki tüm Türkiye’de olduğu gibi, belediyemizin çalışanları da çok zor ekonomik şartlarla mücadele etmek zorunda bırakıldı. Ülkemizin ekonomi yönetiminin yaptığı önemli hatalar durumu bu noktaya getirdi. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarafından verilen “CHP’li Belediyelerde verilen asgari ücret net  4.500 Türk Lirası olacak” şeklindeki müjdenin üzerine biz de bir katkı koyarak Mezitli Belediyesi’ndeki  en düşük ücreti net 5.000 TL olacak şekilde belirledik. Ekibimizle birlikte çalışanlarımızın enflasyon baskısından daha az etkilenerek görevlerini daha mutlu şekilde yapabilmeleri için şartlarımızı da zorlayarak önemli bir artış sağlamış olduk. Emekleriyle çağdaş, mutlu Mezitli’yi yaratan tüm çalışanlarımıza hayırlı olsun” dedi.

ETİKETLER : #Mezitli Belediyesi #Neşet Tarhan
Diğer YEREL haberleri...


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat