ORKÖY Destekleri Orman Köylülerini Mutlu Etti


BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın alMersin Sondakika

ORKÖY Destekleri Orman Köylülerini Mutlu Etti

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünce 2021 ORKÖY faaliyetleri kapsamında 61 orman mahallesinde 297 âile ve 2 kooperatife 14.691.000 TL kredi ve hibe desteği sağlanarak program tam olarak gerçekleştirildi. Bu kredinin %20’si (2.938.000 TL) geri ödemesiz hibe olup, geriye kalan kısmı yılda bir taksit olmak üzere 3-7 yılda geri ödemelidir. ORKÖY kredilerinden herhangi bir faiz alınmamaktadır.
Bu haber 2021-12-25 13:13:59 eklenmiş


217 aileye süt koyunculuğu, 30 aileye süt sığırcılığı, 3 aileye fenni arıcılık, 21 aileye traktör, 5 aileye motorlu testere, 6 aileye tambur ve 2 adet SS Tarımsal Kalkınma Kooperatifine 23 tonluk paletli iş makinesi olmak üzere 284 aileye ORKÖY desteği sağlandı. Ayrıca orman yangınlarından zarar gören 15 vatandaşımıza tamamı hibe olmak üzere 229.050 TL destek sağlandı. 

Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman “Tarım ve Orman Bakanlığımız ile Orman Genel Müdürlüğümüzün kırsalda yaşayan orman köylülerimizin yerinde kalkındırılmaları yönündeki hedef ve politikaları çerçevesinde ORKÖY bütçemiz her yıl artırılmaktadır. Bu yıl Bölge Müdürlüğümüz ORKÖY destekleri %69 artırılarak 14.691.000TL’ye çıkarılmıştır. Bölge Müdürlüğümüzdeki üretim-mekanizasyon taleplerinin tamamı karşılanmıştır. Talepte bulunan tarımsal kalkınma kooperatiflerinin de tamamına destek sağlanmıştır. Orman köylerimizde istihdama katkı sağlayarak kırsal kalkınmanın lokomotifi olmaya devam ediyoruz. 2022 yılında da desteklerimiz artarak devam edecek. ORKÖY kredilerinden yararlanan tüm köylülerimize, kooperatiflerimize hayırlı olsun ve emeği geçen tüm personelimize teşekkür ederim” dedi.


ETİKETLER :
Diğer GÜNDEM haberleri...


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat