Cenkcimenoğlu yeni yılı ve 3 Ocak Mersin'in Kurtuluşunu kutladı


BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın alMersin Sondakika

Cenkcimenoğlu yeni yılı ve 3 Ocak Mersin'in Kurtuluşunu kutladı


Bu haber 2022-01-01 18:35:22 eklenmiş


 

 

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu,  bir mesaj yayınlayarak tüm Mersin halkının yeni yılını ve 3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. yıldönümünü kutladı.

2021 yılının tüm insanlık adına çok zor geçtiğinin altını çizen Başkan Cenkcimenoğlu, “2022 yılı tüm sıkıntıları geride bıraktığımız, Covid-19 salgınının son bulduğu, umutlarımızın tazelendiği bir yıl olsun” dedi.

Ülkemizde ve kentimizde sayısız felaket ve doğa olayı ile karşı karşıya kalındığına dikkat çeken Başkan Cenkcimenoğlu mesajında, “Maalesef 2021 yılı bizlere pek çok güzellik yaşatsa da kötü anılar da bıraktı. Özellikle Mersin’in doğal canlı yaşamını büyük ölçüde yok eden orman yangınları, kuraklık tehlikesi ve seller, izleri uzun süre silinmeyecek derin yaralar bıraktı. Bunlara bir de ülkemizde yaşanan kötü yönetim nedeniyle ortaya çıkan ekonomik kriz, sosyal ayrışma ortamı ve işsizlik gibi olumsuzluklar da eklendi. Tüm bunlara karşın Biz DEVA Partisi olarak Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan önderliğinde ülkemizde yaşanan tüm sorunların çözümüne yönelik yol haritalarımızı hazırladık. DEVA Partisi iktidara geldiği zaman ilk 90 gün ve 365 günde yapacaklarımızı şimdiden ilan ediyoruz. 2022 umutlarımızın yeniden yeşerdiği, ülkemizin kaderinin değiştiği yıl olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Cenkcimenoğlu; 3 Ocak Türk Halkının Bağımsızlık Mücadelesinin Sembolüdür

Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını da kutlayan Başkan Cenkcimenoğlu, “Barışın ve kardeşliğin sembol kentlerinden birisi olan Mersin aynı zamanda özgürlüğün ve boyun eğmemenin de en önemli temsilcilerinden birisi olduğunu 3 Ocak ile kanıtlamıştır. Mersin’in işgal edilmesiyle birlikte çeteler kurarak amansız bir savaşa giren Mersin halkı, 3 Ocak 1922 tarihine kadar Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde bağımsızlığı ve özgürlüğü için mücadele etmiştir. 3 Ocak tarihi bağımsızlık mücadelesinin simgesi olması nedeniyle çok özel ve değerlidir. Bize özgür bir ülke bırakan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize, gazilerimize ve teslim olmayıp direnen tüm halkımıza sonsuz minnetlerimi sunarım. 3 Ocak Kurtuluş Günümüz Kutlu olsun” şeklinde konuştu.

 
 

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri...


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat