Aralık Enflasyon Oranı Açıklandı..!


BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın alMersin Sondakika

Aralık Enflasyon Oranı Açıklandı..!

Aralık ayı enflasyon rakamları TÜİK tarafından ilan edildi. Enflasyon oranı sonrasında 2021 yılı için yıllık enflasyon ortaya çıktı. Bu oran memur ve emekli zam oranına da doğrudan etki etti. Peki, enflasyon oranı ne kadar, yüzde kaç oldu?
Bu haber 2022-01-03 20:03:00 eklenmiş


Milyonlarca memur ve emekli gözünü TÜİK’den gelecek açıklamaya çevirdi. Yıllık bazda enflasyonun şekilleneceği açıklama sonrasında memur ve emeklinin alacağı enflasyon farkı da ortaya çıkmış oldu. 

 

TÜİK tarafından duyurulacak olan enflasyon verileri 3 Ocak 2022 Pazartesi günü açıklandı. Aralık ayının verilerinin açıklanmasıyla birlikte geçtiğimiz yıl oluşan yıllık bazdaki enflasyon da netleşmiş oldu.
 
Aralık ayı aylık enflasyon oranı 13,58 oldu. Yıllık TÜFE yüzde 36,08 olarak duyuruldu.
 
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2021 yılı Aralık ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamlarını açıklandı. Buna göre, TÜFE'de 2021 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 13,58, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 36,08, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 36,08 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 19,60 artış gerçekleşti.

ETİKETLER : #enflasyon #aralık 2021 enflasyon #memur enflasyon farkı #memur zammı
Diğer EKONOMİ haberleri...


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat