MİLLET UYARILMADI,AKDENİZ'DE KROM ATIĞITEHLİKESİ.!


BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın alMersin Sondakika

MİLLET UYARILMADI,AKDENİZ'DE KROM ATIĞITEHLİKESİ.!

MİLLET UYARILMADI,TEDBİR ALINMADI.! TOROSLAR'DA AKDENİZ'DE TEHLİKE.!
Bu haber 2022-01-14 11:21:49 eklenmiş


MMK’de krom faciası
Mersin’de denetimsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle yeni bir çevre faciasıyla daha yüz yüze geldi.
Toroslar Musalı Darısekisi Şahinpınarı Mahallesi yakınlarında bulunan MMK Madenciliğe ait krom madeninde bulunan atık havuzunun yaşanan yağışlar sonrası çökmesi felaketi de beraberinde getirdi. Atık arıtma ve depolama havuzunda yaşanan çökme nedeniyle tüm krom atıklar Deliçay’a ve Akdeniz'e ulaştı. Yağmur Yağış nedeniyle balçık çamur havuzları kayması kayan kütlenin ulaşım yolu kapattığı ve maden sahasındaki bütün krom ve atıkları su havuzlarına oradan köy ortadasından akan dereye dereden de deliçay Akdeniz’e karıştığını yerinde tespit ettik.
Köylülere deprem oldu çökme ondan bilgisi yayıldığı söylentileri yayıldı.
Bölgede uyarı ve tedbir alınamaması nedeniyle felaketin büyüme tehlikesi de bulunuyor.
Olay Görgü tanıklarının bildirdiğine göre, arıtma havuzunda patlama sonrası krom havuzu patladı. Patlama sonrası dinlendirme havuzlarındaki kromlar da diğer iki havuzu da patlatarak binlerce ton zehirli kromun Deliçay’a kadar ulaştığı bilgisi verildi.
Türkiye’nin en büyük yabancı yatırımlarından birisi olan MMK Madenciliğin yaptığı tedbirsizliği sonrası vahşi depolamanın yağmur ile birlikte bu felakete yol açtığı ifade ediliyor.
Bugüne kadar henüz uyarı tabelası ve ikaz bulunmaması ise çevrede yaşayan vatandaşları da daha büyük tehlike ile karşı karşıya getirmiş durumda.

ETİKETLER :
Diğer GÜNDEM haberleri...


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat