Mersin Büyükşehir, Kırşehir Şehir Tiyatrosu’nu Ağırladı

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

Mersin Sondakika

Mersin Büyükşehir, Kırşehir Şehir Tiyatrosu’nu Ağırladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin önceki sene Kırşehir izleyicisiyle buluşan “Halktan Biri” oyununun ardından bu defa Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “9 Canlı” oyunu Mersinli tiyatroseverlerle buluştu. Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda oynanan oyun, Mersinli sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılandı.
Bu haber 2022-02-28 22:02:43 eklenmiş


Mersinli seyirci ‘9 Canlı’ oyununu izledi
 
 
27 Mart 2021’de Kırşehir izleyicisiyle buluşan Mersin Şehir Tiyatrosu, bu defa Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nu Mersin’de ağırladı. Tayfun Türkili’nin yazdığı 2 perdelik komedi oyunu 9 Canlı, Mersinli sanatseverler tarafından yoğun alkış aldı. Orta yaş sendromuna girmiş bir adamın genç bir sevgili bulması ve eski eşinden kurtulma mücadelesinin mizahi bir dille anlatıldığı oyunun sonunda Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü Bengi İspir Özdülger, Kırşehir Şehir Tiyatrosu ekibine günün anısına çiçek ve hediye takdiminde bulunurken, Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Yavuz Tekin de Özdülger’e plaket sundu.
 
 
 
“Çok mutlu ve gururluyuz”
 
 
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü Bengi İspir Özdülger, Kırşehir’den gelen konuklarını ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Mersin Şehir Tiyatrosu yapmış olduğu temsillerle ve gösterdiği başarıyla hepimiz için büyük bir gurur kaynağı. Aynı zamanda böyle güzel oyunları ve güzel tiyatro topluluklarını davet ediyor olmaktan, onlarla bir arada hem sanatsal diyaloglar kurup hem de tanışıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sanatsal yaklaşımının da ne kadar geniş kapsamlı olduğunun bir göstergesi. Çok mutlu ve gururluyuz” dedi.

ETİKETLER :
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat