Kenan PEKER'in, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

Mersin Sondakika

Kenan PEKER'in, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Peker, mesajında, kadınların her alanda yaptıkları fedakarlık ve emeklerinin paha biçilemez derecede kıymetli olduğunu belirtti.
Bu haber 2022-03-08 07:40:01 eklenmiş


AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Kenan PEKER, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tebrik mesajı yayımladı.

Yeni Türkiye yolunda kadınlara önemli sorumluluklar düştüğünü aktaran AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Kenan PEKER, "Kadınlarımızın bunu hakkıyla yerine getireceğinden milletçe bir kuşkumuz yoktur. Tüm kalbimizle inanıyoruz ki öz güvenleri yüksek, cesur ve eğitimli kadınlarımızın, ekonomiden siyasete her alanda sayılarının artması, daha güzel, daha müreffeh ve daha ileri bir Türkiye için en güzel teminattır." ifadelerini kullandı.

Yaşamın her aşamasında kadınların büyük emeği olduğunu vurgulayan Peker, şöyle devam etti:

"Bir toplum, kadını ve erkeğiyle bir bütündür. Ancak kadınlar, erkekleri de büyüten, eğiten ve hayata hazırlayan bir kucak olmaları itibarıyla, fonksiyonel anlamda daha önemli bir konuma sahiptirler. 

Bu yüzden, bir toplumda kadınların karşılaştığı her sorun, kapsamı ve etkileri itibarıyla tüm toplumun ortak sorunu olarak görülmeli ve hassasiyetle ele alınmalıdır. 

Kadınların kendilerini yeterince mutlu, özgür ve güvende hissetmediği bir toplumda, erkeklerin de aynı sorunları yaşayacağı muhakkaktır. 

Bu ülkede, İstiklal Savaşımızın kazanılmasından cumhuriyetin kurulmasına, hayatın tüm alanlarında kat edilen kalkınma ve gelişmişlikten ülkemizin birlik, beraberlik ve kardeşliği adına verdiğimiz mücadelelere kadar, hepsinde de kadınlarımızın merkezi bir rolü, ödenmez bir hakkı vardır."

Peker, kadını ve erkeği eşit gören bir medeniyetin mensupları olduklarını belirterek, kadınların halen dünyanın her yerinde ve her ülkesinde, başta şiddet ve baskı olmak üzere birçok haksızlığa maruz kaldığına dikkati çekti.

Cinsiyetçi yaklaşımların her türüne karşı olduklarının altını çizen AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Kenan PEKER, şunları kaydetti:

"İnsan onurunu yok, şiddeti ve ayrımcılığı hak sayan, kadınları sırf cinsiyetleri sebebiyle istismara, şiddete, haksızlığa ve cinsel sömürüye maruz bırakan çarpık zihniyetlere karşı mücadelemizi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız.

Uğradıkları haksızlıklar, adaletsizlikler ve ayrımcılıklar karşısında her zaman kadınların yanında yer almak, sorunların hak ve adalet temelli bir anlayışla çözüme kavuşturulması için mücadele ve gayret içinde olmak, sadece kadınların değil, kadınıyla erkeğiyle toplum olarak hepimizin en insani görevidir.

Bu düşüncelerle, öncelikle vatanımızın bekası, milletimizin özgür geleceği için şehit düşmüş tüm kadınlarımızı, rahmet ve minnetle anıyorum. Çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakını kadınlarımıza sabırlar diliyor, hepsini saygı ve şükranla selamlıyorum."

Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik eden Peker, tüm kadınlara, savaştan, kandan, gözyaşından uzak bir hayat ve barış, adalet, sevgi, iyilik ve güzellik dolu bir dünya diledi.


ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat