ÇUKUROVA SİFED KIŞ,Adana ve Mersin ayrı değil birlikte Çukurovalı bilinci olmalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

Mersin Sondakika

ÇUKUROVA SİFED KIŞ,Adana ve Mersin ayrı değil birlikte Çukurovalı bilinci olmalı


Bu haber 2022-03-09 19:08:02 eklenmiş


Siyasi , askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsunlar, ekonomik zaferlerle taçlandırılmazsa kazanılan zaferler kalıcı olamazlar, az zamanda kaybedilirler…

1923 yılında ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözünden bugüne kadar, 99 yıl geçmesine rağmen bu sözün ne kadar anlamlı ve doğru olduğunu bugünlerde  daha net anlıyoruz.


Değerli TÜRKONFED  Başkanım, 

Değerli TÜSİAD Başkanım, 

Değerli Onursal Başkanlarım, 

Çukurova SİFED Yönetim Kurulu’nun değerli üyeleri ve Delegelerimiz,

Değerli basın mensupları…


Sözlerime başlamadan önce  çalışan, üreten , ekonomik hayatta lider, yönetici ve dokunduğu her şeyi güzelleştiren başta TÜRKONFED , TÜSİAD ve Çukurova SİFED Kadın üyeleri  olmak üzere tüm Dünya Kadınlarının 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlarım..

Öncelikle, TÜRKONFED ve TÜSİAD başkanlarıma, İstişare Toplantısı’nın ilki için Çukurova bölgesini tercih etmelerinden dolayı teşekkür ediyor, aramıza hoş geldiniz diyorum.

Türkiye’nin önde gelen, başarılı iş dünyası yöneticilerinin bir arada olduğu TÜSİAD ve federasyonumuzun çatı örgütü TÜRKONFED ile birlikte yapacağımız  bu istişare toplantısı bizim için son derece anlamlı ve gurur vericidir.

Değerli Konuklarımız,

Üzerinde yaşam sürdüğümüz bu kadim ve verimli topraklar bugün çok önemli bir toplantıya ev sahipliği yapıyor,.

Çukurova Bölgesi, Türkiye ekonomisinin en önemli merkez üslerinden biri olup, verimli topraklarıyla, insan kaynağıyla, sağlık, tarım, turizm, sanayi, lojistik gücüyle birbirini tamamlayan ve bu alanlarda yatırıma hazır, güçlü bir bölgedir.  

Çukurova, Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu’ya, Afrika’ya ve Avrupa’ya açılan bir kapı olarak deniz aşırı çalışmalar yürütüp, ithalat ve ihracat konusunda hedefleri olan bir bölgedir. 

Bizler bu bölgede Adanalı ve Mersinli olarak ayrı ayrı değil bir Çukurovalı bilinciyle adımlarımızı atıyor ve bölgemizin daha çok kalkınmasında güçlü bir metropol olarak hareket ediyoruz. 

Değerli Konuklar,

Bölgemizde ki savaş tüm dünyayı olduğu gibi bizleri de ziyadesiyle tedirgin ve mutsuz ediyor.  Temennimiz en kısa zamanda bu savaşın son bularak yeniden barışın sağlanması ve ekonomimizin bu süreçten en az hasarla refah düzeyine çıkmasıdır.

 

Sözlerime son verirken Çukurova SİFED Başkanı olarak siz değerli iş insanlarını burada ağırlamaktan duyduğum onuru paylaşıyor, saygılarımı sunuyorum.ETİKETLER :
Diğer EKONOMİ haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat