Türk Tiyatrosunun Duayenleri Mersin Şehir Tiyatrosu’nu İzliyor

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

Mersin Sondakika

Türk Tiyatrosunun Duayenleri Mersin Şehir Tiyatrosu’nu İzliyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’ne bağlı Şehir Tiyatrosu, 2020’nin Ekim ayından bu yana seyirciyle buluşturduğu oyunlarla Türk tiyatrosunun duayenlerinin de karşısına çıkıyor. Şehir Tiyatrosu’nun 11 Mart’ta Buzlar Çözülmeden oyunuyla başlayan Tanıtım Günleri, 16 Mart’a kadar sürecek.
Bu haber 2022-03-14 21:59:54 eklenmiş


Usta isimler Buzlar Çözülmeden’i izledi
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde yeniden yapılandırılan Mersin Şehir Tiyatrosu, tiyatronun Genel Sanat Yönetmeni Murat Atak ile birlikte ortaya çıkarttığı başarılı çalışmaların tüm Türkiye’ye tanıtılması amacıyla Tanıtım Günleri düzenledi. Bu kapsamda Türk tiyatrosunun eleştirmen, sanatçı, yazar, yorumcu ve yönetmenleri Mersin’e davet edildi.
 
 
 
Tanıtım Günleri’ne katılan usta isimler arasında; yazar, eleştirmen ve Sanat Kurumu Jüri Üyesi Gülşen Karakadıoğlu, eleştirmen Heyecan Veziroğlu, yazar ve yönetmen Özen Yula, Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri Jüri Başkanı Şaylan Akmen, yazar ve eleştirmen Eren Aysan Yığcı, eleştirmen, yazar ve yönetmen Halil Vecdi Sayar, oyuncu ve yönetmen Murat Çidamlı, oyuncu Tuncer Yığcı, Tiyatronline Genel Yayın Yönetmeni Yaşam Kaya, Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği Başkanı Alper Kafa, Tiyatro Gazetesi Muhabiri Damla Benuğur, Organizatör Metin Güler, Yeni Tiyatro Dergisi yazarları ve eleştirmenlerinden Mustafa İri, Yetkin Yüksel, Özgür Aziz Kısır, İsmet Küntay Ödül Jürisi’nden Oğuz Kuzey Oğuz ile Ahmet Duman, Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Başkanı Ragıp Ertuğrul ve Tiyatro Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nazif Uslu’nun yanı sıra Fatma Pınar Kafa, A. Ateş Veziroğlu ve Filiz Arıkan yer aldı.
 
 
 
Tanıtım Günleri heyecanlı başladı
 
 
Tanıtım Günleri kapsamında seyirciyle buluşan ilk oyun, Şehir Tiyatrosu’nun en son prömiyerini yaptığı ‘Buzlar Çözülmeden’ oldu. Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi’nde yapılan gösterime Türk dünyasının duayenleri ve Mersinli tiyatroseverler yoğun ilgi gösterdi.
 
 
 
Bir kasabada kış aylarında buzlar çözülmeden önce yaşanan olaylar izleyiciyi zaman zaman heyecan dolu dakikalara sürüklerken, buzlar çözüldükten sonra ortaya çıkan gerçek ise seyirciye büyük bir şaşkınlık yaşattı. Oyunun sahne dekoru ve kostüm tasarımı seyircinin beğenisini topladı.

ETİKETLER :
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat