Mersin Yenişehir’de Öğrenci’ye Ücretsiz Yemek

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

Mersin Sondakika

Mersin Yenişehir’de Öğrenci’ye Ücretsiz Yemek

Mersin Yenişehir Belediyesi ve Beşiktaş Belediye arasında iş birliği protokolü imzalandı
Bu haber 2022-03-30 12:55:51 eklenmiş


Mersin Yenişehir’de Öğrenci’ye ücretsiz yemek
 
Mersin Yenişehir Belediyesi ile Beşiktaş Belediyesi arasında Sosyal ve Kültürel İş Birliği Protokolü imzalandı. İş birliği kapsamında Beşiktaş Belediyesinin üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek desteği sunduğu Öğrenci’YE uygulaması Yenişehir Belediyesi tarafından da Yenişehir’deki üniversite öğrencileri için hayata geçirilecek.
 
Sosyal ve Kültürel İş Birliği Protokolü İmza Töreni ve Öğrenci’YE uygulaması ile Saha Çözüm Hareketi Lansman Toplantısı, Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Törene, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın yanı sıra CHP Mersin Milletvekilleri Cengiz Gökçel ve Alpay Antmen, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, CHP il ve ilçe kadın kolları başkanları, oda ve STK başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda gazeteci katıldı. Yenişehir Belediyesinin hayata geçirdiği projelerin yer aldığı video gösterimi ile başlayan programda Beşiktaş Belediyesinin örnek projeleri de tanıtıldı.
 
“Kimin ne ihtiyacı varsa onu yapma gayreti içerisindeyiz”
 
İmza töreni öncesinde konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir ve Beşiktaş’ın gelişmişlik bakımından birbirine benzediğini söyledi. Göreve geldikten sonra, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun direktifleri doğrultusunda çalışmalarını yürüttüklerini anlatan Başkan Özyiğit, “Seçildikten sonra hiç kimseyi bir birinden ayırt etmeden, kimin ne ihtiyacı varsa ve ne gerekiyorsa onu yapma noktasında bir gayret içerisindeyiz. Beşiktaş Belediyesi ile çok benzer işleri zaten hayata geçirdiğimizi görüyoruz. Aklın yolu bir diyelim, yeter ki yapmak, üretmek ve halkınıza dokunmak isteyin. Bu anlayışla ve Genel Başkanımızın da bize vermiş olduğu direktifle bu çalışmaları yürütüyoruz. Biz yerel yönetimleri bir atölye çalışması olarak da değerlendirebiliriz. Yani bizler iktidara geldiğimizde yapacağımız işlerin yerel yönetimlerde örneklerini göstermemiz gerekiyor ki halkımız bize güven duysun, ‘Evet bunlar yerel yönetimlerde bunu yapıyorlarsa, ülke yönetiminde de bunu gerçekleştirebilirler’ desinler diye çalışmalarımızı yürütüyoruz. Toplumda birçok alanda ıskalanmış, üzerinde durulmayan, ‘ne hali varsa görsün’ denen ve hatta bir miktar da planlı programlı biçimde dokunulmayan alanları tespit edip, o alanlarda üretim yapmaya çalıştık.” dedi.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat