Mersin'in Mart Ayı Enflasyonu Açıklandı

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

Mersin Sondakika

Mersin'in Mart Ayı Enflasyonu Açıklandı

Mersin ve Adana’nın mart ayı enflasyonu, yüzde 61,14 olarak açıklanan Türkiye geleni enflasyonunun üzerinde çıktı. İki kentin mart ayı enflasyonu yüzde 63,66 olarak gerçekleşirken, fiyatı en fazla artan ürün kömür, en fazla düşen ürün ise kabak oldu.
Bu haber 2022-04-05 12:19:08 eklenmiş


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mart ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Açıklamada, Türkiye genelinde tüketici fiyat endeksinde (TÜFE) mart ayında bir önceki aya göre yüzde 5,46, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 22,81, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 61,14 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 29,88 artışın gerçekleştiği bildirildi.
 
TÜİK Adana Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Mersin ve Adana’dan oluşan TR62 Bölgesinin enflasyon rakamlarına da yer verildi. Buna göre, Mersin ve Adana’da TÜFE’de mart ayında bir önceki aya göre yüzde 5,69, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 24,08, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 63,66 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 30,36 oranında artış gerçekleşti.

ETİKETLER :
Diğer EKONOMİ haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat