BAŞKAN TARHAN 8 YILI DEĞERLENDİRDİ.

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

Mersin Sondakika

BAŞKAN TARHAN 8 YILI DEĞERLENDİRDİ.

TARHAN: MEZİTLİ'Yİ DÜNYAYA TANITTIK Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, göreve geldiği günden bu yana geçen 8 yılını, düzenlediği basın toplantısında değerlendirdi. kazandıklarını, birçok belediyeye örnek olduklarını söyledi. İkinci önceliklerinin de down sendormlu çocuklar olduğunu belirten Tarhan, bu konuda da farkındalık oluşturduklarını ifade etti.
Bu haber 2022-04-17 14:54:35 eklenmiş


Basın mensuplarıyla Mezitli Belediyesi Tirat Mutfak Atölyesinde gerçekleştirilen iftar yemeğinde bir araya gelen Başkan Tarhan, 8 yıllık hizmetinin özetini yaparken, bundan sonraki hedeflerini de anlattı. Toplantıya, meclis üyeleri ile başkan yardımcıları ve birim müdürleri de katıldı.
 
İftar öncesinde konuşan Tarhan, dünyadaki bazı kaygı verici siyasi gelişmelerin, değişimlerin, savaşların, pandemi ve teknolojideki gelişmelerin, günümüzde siyaset biçimini de belediye yönetim tarzını da değiştirmeyi zorunlu kıldığını söyledi.
 
Sekiz yıl önce Mezitli'nin pusulasının 'kültür ve turizm kenti' olacağını, halkının mutlu olacağı hedefi ve Mezitli'ye değer katma sabrıyla göreve talip olduğunu anımsatan Tarhan, "2014'te yüzde 43 oy almıştık. İkinci kez aday olduğumuzda 2019'da bu oran yüzde 57'ye çıkmıştı. Cumhur İttifakı vardı karşımızda. Başkan olduk ve 'halkın başkanı' ve belediyenin 'halkın belediyesi olacağı' iddiasını gerçekleştirdik. Herkese eşit mesafede, siyasi düşünce ayrımı yapmadan hizmet yapıldığı zaman farklı siyasi partiye mensup vatandaşlardan da oy alınabileceğini kanıtladık, gösterdik. Bu olgu, belediye meclisimize de yansıdı; kararları oy birliğiyle alarak Türkiye'de örnek bir belediye olduk" dedi.
 
Birinci 5 yıllık dönemde kadınları öncelediklerini ve 9 kadın üretici pazarında 900'ü aşkın kadının destan yazdığını belirten Tarhan, bu kadınların Çin ve Fransa'da birincilik İkinci 5 yıllık dönemde ise çocuklara odaklarının altını çizen Tarhan, "Öncelikle 3 hayırseverin desteği ile yapılan ve belediyemizce işletilen 3 anaokulu Mersin'e değil, Türkiye'ye örnek oldu. Bu dönem otizmli çocuklarımıza odaklandık. Otizmli bir çocuk ve annesini konu alan bir kısa film hazırlattık ve film uluslararası bir yarışmada ikincilik ödülü aldı. 'Otizm Köyü' yapıyoruz çok güzel bir lokalde. İhaleye çıktık, temmuz ayının sonunda tahmin ediyorum Otizm Köyü'nü bitireceğiz. Bu projenin de yine Türkiye'ye örnek olacağına inanıyorum" diye konuştu.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat