2022 Mersin Yenişehir Avrupa Triatlon Kupası Göz Doldurdu

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

Mersin Sondakika

2022 Mersin Yenişehir Avrupa Triatlon Kupası Göz Doldurdu

Mersin Yenişehir Belediyesi, Avrupa Triatlon Birliği ve Türkiye Triatlon Federasyonu ve iş birliğiyle Mersin’de düzenlenen 2022 Yenişehir Avrupa Triatlon Kupası sona erdi. Dünya çapındaki triatletler Avrupa şampiyonu olmak ve Olimpiyat yolunda puan toplamak için yarıştı, Mersinli sporseverler iki gün boyunca triatlonun mücadele dolu yarışlarına tanıklık etti.
Bu haber 2022-04-18 12:37:34 eklenmiş


Yenişehir Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl ilk kez Mersin’de düzenlenen Avrupa Triatlon Kupası ve Avrupa Tiratlon Gençler Kupası ile ulusal sprint ve puanlı paratriatlon yarışları tamamlandı. 27 ülkeden yaklaşık 600 sporcunun ter döktüğü yarışlara Mersinliler yoğun ilgi gösterdi. 2022 Yenişehir Avrupa Triatlon Kupası elit kadınlar ve elit erkekler yarışlarında Dünya’nın önde gelen triatlon sporcuları mücadele etti. Elit kadınlarda Almanya’dan Tanja Neubert birinci, İsviçre’den Nora Gmür ikinci ve Polonya’dan Roksana Slupek üçüncü oldu. Elit erkeklerde ise Fas’tan Jawad Abdelmoula birinci, Macaristan’dan Csongor Lehmann ikinci ve Almanya’dan Henry Graf üçüncü oldu. Milli sporcularımız Gültigin Er 43’üncü, Enes Kızılcık ise yarışı 49’üncu sırada tamamladı.
 
2022 Yenişehir Avrupa Triatlon Kupası elit kadınlar ve elit erkeklerde dereceye giren sporcular için madalya töreni düzenlendi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya ve Avrupa Triatlon Birliği Temsilcisi Zeljko Bujik başarılı sporculara madalyalarını verdi.
 
Başkan Özyiğit, “Dünya Triatlon Kupası’nı burada gerçekleştirmek istiyoruz”
 
Madalya töreninde konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin ve Yenişehir’in Dünya’nın dört bir yanında duyulmasının çok önemli olduğuna dikkat çekerek, önümüzdeki yıllarda Dünya Triatlon Kupası’nı Mersin’de düzenlemek istediklerini söyledi. Başkan Özyiğit, “Bu güzel organizasyona destek veren başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e, Türkiye Triatlon Federasyonumuza, katkı sunan tüm kurumlara ve emeklerinden dolayı çalışma arkadaşlarımıza ve gönüllü üniversite öğrencilerine çok teşekkür ediyorum.  3 yıl önce bu organizasyona başladığımızda Mersin, triatlon sporuna çok yabancıydı. Bugün bir Avrupa şampiyonasına ev sahipliği yaptık. Bundan sonra da Dünya Triatlon Kupası’nı burada gerçekleştirmek istiyoruz. Mersin ve Yenişehir’imizin Dünya’nın dört bir yanında isminin duyulması ve sporcular tarafından tanınması bizim için çok kıymetli. Buraya 26 ülkeden 170 yabancı sporcu geldi. Çok güzel bir iklimde, Nisan ayında, Mersin’de güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptığımızı düşünüyorum. İlgi gösteren tüm hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Daha büyük organizasyonlarda buluşmak üzere.” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER :
Diğer GÜNDEM haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat